Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz az, hogy csak Magyarorszá...

Igaz az, hogy csak Magyarországon szokás mindenap fürdeni?

Figyelt kérdés
Több ember is mondta már, hogy csak Magyarországon szokás mindennap fürdeni, és hogyha pl. Angliába elmész, és mindennap fürdeni akarsz bolond-nak néznek, hogy mit akarsz, miért pocsékolod a vizet... És, csak azért van nálunk ilyen fürdő kúltura, mert a Törökök építettek itt fürdőket. Én nem akarom elhinni, hogy jobb európai országban nem fürdenek rendszeresen.
2009. aug. 20. 23:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt angliaban egy nemet csajszi szobatarsam, aki szinten nem furdott minden nap... ill volt par francia srac, na azok sem...de hat a franciakrol ez koztudott, h azert hasznalnak allitolag sok kolnit meg parfumot...:)

es en itt most nem az effektive kadban furdesrol, hanem zuhirol beszeltem :)

2009. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is a ranciákról hallottam, hogy nem osakszanak rendszeresen.

Egyébként a fürdeni szó nálad zuhanyozni is lehet, vagy csak rendes kádas, ülőfürdő? Mert én a zuhanyra is értem. Ha az mondom megyek megfürdöm, akkor zuhanyzom mindig. De sokan úgy érették, h kádfürdő.

2009. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
angol tanrom mesélte, hogy amikor kint dolgozott baby sitterként akkor a család heti 1x fürdött (pedig nem voltak szegények) és a fürdőt bezárták, hogy ő se tudjon fürdeni, így elcsente a kulcsot lefénymásoltatta és éjszaka vagy amikor nem volt otthon senki akkor fürdött...
2009. aug. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt hallottam, hogy Amerikában nem csak fürdenek, de hajat is mosnak minden nap és furcsán néznek arra, aki nem mos hajat naponta.
2009. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam többször Németországban, és azt tapasztaltam, hogy biza nem fürdenek minden nap, sőt kifejezetten furcsának tartják ha vki mindennap lefürdik.Szerintem a mindennapi tisztálkodás inkább a délebbi országokban, így Hazánkban is a szokványos!Úgy általánosan is azt mondanám, h a "nyugatiakhoz"-hoz képest,mi többet adunk önmagunkra a külső megjelenésünket tekintve pl. öltözködés stb, terén is.Persze mindenhol vannak kivételek is!
2009. szept. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát öööö...Én jártam többször Németországban, ott nem divat minden nap tusolni. Franciáknál sem. Svédországban fürdenek minden nap! Én ezt tapasztaltam.
2009. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás csak megszokott!
2009. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem a finnek az angoloj és a spanyolok mindennap fürdenek.Ennyit
2009. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%
Mielőtt levonnád a következtetést többszázmillió emberre, legalább 5-5 emberrel beszélj az adott nemzetből...
2009. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évig éltem Németországban, és elmondhatom, hogy a németek olyan 2-3 naponta tartják szűkségesnek, hogy lefürödjenek, vagy zuhanyozzanak, őszintén szólva ez sok emberen látszott és néha sajnos érződött is :S Persze ott is vannak kivételek, akik gyakrabban fürdenek, de a mindennapi fürdés nem a norma, úgy mint nálunk.Egyébként az alsónemű mindennapos cseréje sem valami megszokott ott :SS
2009. okt. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!