Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz az, hogy csak Magyarorszá...

Igaz az, hogy csak Magyarországon szokás mindenap fürdeni?

Figyelt kérdés
Több ember is mondta már, hogy csak Magyarországon szokás mindennap fürdeni, és hogyha pl. Angliába elmész, és mindennap fürdeni akarsz bolond-nak néznek, hogy mit akarsz, miért pocsékolod a vizet... És, csak azért van nálunk ilyen fürdő kúltura, mert a Törökök építettek itt fürdőket. Én nem akarom elhinni, hogy jobb európai országban nem fürdenek rendszeresen.
2009. aug. 20. 23:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Ezt olvassátok el! Nem biztos, hogy mi csináljuk jól.

2009. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%

szerintem akkor is a minden napi tisztálkodás elengedhetetlen! amúgy egyetértek azzal, hogy nem a legegészségesebbek az antibakteriális szappanok meg lúgos tusfürdők, de van megoldás.

nekem azt tanácsolták, h minden nap tusi, viszont csak minden második nap szappan. persze ha az ember durván leizzad vagy bemocskolódik, akkor használjon tusfürdőt!

2009. nov. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
nálunk voltak olasz gyerekek nyáron egész nap fociztunk túráztunk stb. és az egy hét alatt 3-szor fürödtek és még így is volt szaguk keményen...:D
2010. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
A nemetek tenyleg csak kb 3naponta furdenek, az olaszok-itt elek-szinten nem tartjak kulonosebben fontosnak a tisztalkodast, foleg telen...
2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ahány ház, annyi szokás ebben is, és még itt Magyarországon is.

Apám pl. minden nap (reggel) mos hajat, mert nagyon zsírosodik a haja, és muszáj, ő sose fürdik kádban, mindig zuhanyozik csak, és csak reggel (este még nem láttam, csak fogat mosni).

Én van, hogy nem tusolok le minden nap, ennek több oka is van, mikor mi, de egy alap tisztálkodás ettől függetlenül minden nap van, hiszen emberek között dolgozom, hajat viszont hetente-kéthetente csak egyszer elég mosnom, nyáron gyakrabban, de nem zsírosodik annyira (az arcbőröm annál inkább), és kádban ülőfürdőt csak ritkán veszek (nem csak azért, mert nem egészséges gyakran, hanem azért is, mert valaki mindig eltünteti a kád dugóját).

2010. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Fénymásolt kulcs:-). Én belgiumban jártam vagy 15 éve, ott tényleg furán néztek rám, hogy mindennap mentem.
2010. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak Mo-n fürdenek ennyit, majdnem mindenhol máshol is. A férjem amerikai...minden nap fürdenek/zuhanyoznak és minden nap hajat mosnak. De én nem mosok minden nap hajat, mert tönkremenne, bezsírosodna a hosszú hajam. A babánkat minden második nap fürdetem, mert naponta 5-6 alkalommal van pelenkacsere, amikor úgyis nedves kendővel alaposan ki van tisztítva. Ezért az amerikai rokonok furcsán néznek rám, de nem érdekel.
2010. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Én Finnországra tudok csak példát mondani. Ott pl a szaunázás is fürdésnek számit bár mondjuk van alapja hisz miután izzadsz lemosod hideg vízzel. Szerintem amúgy mindenhol kialakult a napi fürdés zuhanyzás szokása.
2010. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!