Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon is szokás az...

Magyarországon is szokás az anyát, apát mamának és papának hívni?

Figyelt kérdés
A legtöbb országban hiába van mindkét szülőre egy-egy szó (anya, apa, mutter, vater stb.), az anya a mama és az apa a papa. Vannak szláv ismerőseim, náluk is ez van, illetve a német ismerőseimnél is. Ráadásul nem csak a kisgyerekek nevezik így őket, hanem a felnőttek is. Ez az egész is arról jutott most eszembe, hogy egy 37 éves férfi ismerősöm mesélt valamit, és azzal kezdte, hogy "mein papa..". Nekem ezek hallatán rögtön a nagyszülők ugranak be, nem pedig a szüleim. Ezzel csak én vagyok így, vagy Magyarországon tényleg nem szokás így hívni őket? A magyar filmszinkronokban mégis sokszor hallani, hogy a kisgyerek maminak hívja az anyját.
2013. júl. 15. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szokás. Engem is mindig h*lyének néznek amikor megemlítem, mindig el kell magyarázni, hogy nem, nem a nagyszüleimről beszélek. Különben sem élnek már és sosem ismertem egyiket sem. Neten még meg is lincselnek néha, hogy mit képzelek, de persze ezt élőben nem merik és különben sem értem miért nem tök mindegy, hogy hívom őket!? Van olyan ismerősöm aki a keresztnevén szólítja a szüleit. Nálunk minden minden testvérem anyu, apuzik, csak én nem.
2013. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem maminak szólítja az anyját, engem meg apának v. a keresztnevemen szólít.
2013. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokaig hivtuk igy a szuleinket. Azt nem ertettuk, amikor mas a nagyszuleit hivta igy :) most mar Anyuci es Apuci jarja...
2013. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, én mindig is Anyunak és Apunak hívtam a szüleimet, az egyik nagymamámat Mamának, a másikat Katimamának (Katalin volt a neve értelemszerűen :D), a nagyapámat pedig Tatának. Mivel így szólítottam őket egészen kicsi koromtól fogva, így ezeket szoktam meg. De igaz ami igaz, ha valaki a mamájáról beszél, nekem is egy nagymama ugrik be.
2013. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Igen, létezik, nekem is például az volt a szokatlan, amikor valaki a mamán a nagymamát értette, mert az nekem nagyi. :)
2013. júl. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
József Atilla is mindig csak a mamára gondolt, aki nem a nagyanyja volt, hanem az édesanyja. Szóval vannak, akik ezt így szokták.
2013. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem valami gyakori, szerencsére. Nekem nagyon furcsa.

Kiskoromban próbáltam ezt a "rendszert" bevezetni otthon, a sok amcsi rajzfilm hatására, de -érthető módon- anyukám nem ment bele.

Nekem a mama és a papa a nagyszüleim, nem a szüleim.

2013. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira. Nekem a szülök anya és apa a nagyszülők mama és papa. Vagy kinél mi, mama-tata :D
2013. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk itthon pl így szokás szüleimet nevezni, nővérem pedig mamit tanít unokaöcsémnek. Őszintén szólva senkinek semmi köze hozzá, emiatt nem érdekel, hogy ki mit gondol róla. Nagyszüleimnek külön nevük van, soha nem merül fel, hogy keverjük őket.
2013. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tóth Renátó válasza:
Ha ő így szereti csinálni hagy csinálni.
2013. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!