Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az agressziv romaniai zokniaru...

Az agressziv romaniai zokniarusoktol hogyan vedjem meg magamat es csaladomat?

Figyelt kérdés
Aktualis problema az orszagban: roma "zokniarusok" zaklatjak a parkolokban a magyar csaladokat. A mai napon ismet betamadtak minket, de mar annyi zoknink van otthon a "kollegaik" jovoltabol, hogy nem akartam venni tölük semmit! A nyitott autoajton benyulkalt a c.iganyasszony, es tiz percen keresztül, agressziven zaklatott. Vegül azt mondta, szegyelljem magam, amiert nem akarok segiteni a szegeny szekely (sic!) embereken. Ez mar tenyleg a pofatlansag csucsa, hogy magyarnak adja ki magat, de mind a börszinen, mind pedig a szemtelen viselkedesen latszott, hogy semmi köze a szekelyekhez. Mikor kiszalltam az autobol, szorosan mögem allt. de szerencsere nem volt nalam penztarca es igy nem tudott lopni tölem (eziranyu szandekaban is biztos voltam). Fenyegetve ereztem magam, percekig allt szorosan mögöttem, amig a kocsiban rendeztem el valamit. En egesz idö alatt udvarias voltam vele, de ezek nem ertenek a szep szobol. Mikor visszafele jöttünk a Tescobol, megegyszer is (!!!) odajött hozzank zoknit arulni.

2013. nov. 30. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha leállsz velük vagy csak megállsz,egyből körbe vesznek,azt feltartanak kirabolhatnak,2. átvernek,rád sóznak egy csomó szart...addig nem hagynak békén míg veszel valamit tőlük,ha látják hogy több van nálad,akkor le is ütnek!ilyenek...
2013. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A székelyek büszkék, és nem futnak olyan szekér után, amelyik nem veszi fel őket. Szerintem tuti, hogy nem székelyek voltak.

.....

Tanácsot nem tudok adni. A cigányok itt Romániában is pofátlanok.

2013. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezt bizony te cseszted el, amikor zoknit vettél a "kollégáitól". Ha egytől vásárolsz, többet le nem vakarod őket. Nálam egyszer próbálkozott egy, mondtam, hogy csak boltban vásárolok, nem veszek az utcán semmit. Azóta egyet sem láttam.
2013. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Idegen varosban alltunk meg, zoknit pedig nem töle es nem a bandajatol vettem. Regebben mindig azert vasaroltam tölük, hogy vegre hagyjanak mar beken.

De most nem akartam venni semmit es nem is volt nalam penztarca (csak bankkartya) es megsem hagyott beken. Azelött soha nem talalkoztam vele, de mind hasonloan viselkednek. Kiköpött c.igany volt, arcra, alakra, beszedre, viselkedesre, öltözködesileg is. De azert ö a szekely, en meg szegyelljem magam, hat megall az esz! Bennt a Tescoban a bejaratnal, egy roma anyuka az automatas kaveval itatta 3 eves gyereket... Mi van ezekkel, hogy egy se komlett?

2013. nov. 30. 21:40
 5/15 A kérdező kommentje:
Mihelyst kiszallunk egy autobol Magyarorszagon, azonnal letamadnak a koldusok, sokszor rakos kisgyerekek javara gyüjtenek (ami HAZUGSAG, lasd a daganatos.hu botranyt) vagy ott az Elelmiszerbank, kinek a honlapjan ilyenek vannak, hogy pl. bölcsödei etkeztetest meg hasonlokat tamogatnak (az mitöl jotekonysag?) Ha nem vagyok hajlando adakozni, erezzem magamat undorito-gonosz embernek.... Otthon is, ha kinyitom a postaladat, naponta kapok lelki-zsarolos leveleket, tele kepeslappal, kisnaptarral, hogy adakozzak. Esküszöm, ha ezeknek mind adnek, utanna en is kiallhatnek a Tesco ele koldulni, mert semmim sem maradna.
2013. nov. 30. 22:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor kiszalltam az autobol, szorosan mögem allt. de szerencsere nem volt nalam penztarca es igy nem tudott lopni tölem (eziranyu szandekaban is biztos voltam)."


Feltételezem nő vagy, és ő is az volt, ellenkező esetben ekkor már elfajultak volna a dolgok. És el is kell nekik.

Te pedig.. nem tudom, kiabálj vele, vagy valami.

2013. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már az elején elrontottad, hogy a hozzáállásoddal gyengeséget mutattál. Meg kell nekik mondani, hogy hagyjanak békén, nem érdekel a portékájuk. Nem kell cizellálni, hogy boltban szoktál vásárolni meg ilyenek, nem kell megszánni őket, hogy csak azért veszel valamit, hogy békén hagyjanak... Én férfi vagyok, engem is "betámadtak már" a nők zoknit, a férfiak Gilette-et akartak rám sózni. Egyrészt mondtam, hogy nem érdekel, hagyjál békén (tegeztem őket még akkor is ha láttam hogy idősebb) és fordítottam is a hátamat feléjük. A kitartóbbat meg elküldtem a pi.csába is. Nem fog megütni, nem fog kirabolni! Ha látja rajtad, hogy határozott vagy, nem fog veled görcsölni, keres egy balekot inkább.
2013. dec. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem ajándékba akarnak ágyneműt rám sózni. Gagyi, vacak, cigányos kinézetű.
2013. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad tőlük félni, bár néha tényleg nagyon ijesztően tudnak fellépni.

Ha látják a magyarokon a bizonytalanságot, az udvariasságot még erőszakosabbak lesznek. A legjobb védekezés a támadás elvet kell velük szemben alkalmazni. Ha közelít, azonnal határozottan, erélyes hangon, tegezve -cigányok, ha valakit letegeznek az azt jelenti, hogy nem tisztelik, lenézik- rá kell szólni, hogy "húzzál innen, nem veszek semmit" Amennyiben még mindig nem megy el és tovább zaklat, kiabálva figyelmeztetni kell, hogy rendőrt hív. Bár a rendőrök sem csinálnak velük semmit, csak elküldik Őket, de legalább pár perc nyugalom a parkolóban.

Ilyenkor vagy elkezdenek átkozódni, megátkoznak, vagy sajnáltatják magukat. Ezt sem szabad elhinni.

Látásból ismerek olyan román cigány asszonyt, aki válogatottabbnál válogatottabb módszerekkel adja el az áruját. Képes egy kisnyugdíjas utolsó 2000 Ft-ját kidumálni a pénztárcájából. Először megpróbálja szép szóval rátukmálni az áruját a vevőkre, aztán egyre olcsóbban adja, ha ez sem jön be, akkor sajnáltatja magát. Pl. meglopták, nem tud enni adni pár hónapos gyerekének, aki természetesen ebben a hidegben is ott lóg rajta, vagy utazna haza Romániába csak nincs rá pénze. Ha még mindig ellenállunk akkor megátkoz. És még tudnék erről mesélni. Munkám miatt kénytelen vagyok naponta elviselni ezt a pofátlan bandát.

A Magyar türelmes, együtt érző, hiszékeny nép és ezt Ők nagyon jól ki tudják használni.

2013. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nekem ajándékba akarnak ágyneműt rám sózni."

Nem szabad elfogadni még akkor sem ha tetszik. Az nem ajándék. Amint átvette azonnal követelné a pénzt, talán még üvölteni is elkezdene, hogy meglopták.

2013. dec. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!