Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a családomat, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy sok ember köztük a családom nem tudja elfogadni azt a tényt, hogy nincs Isten.
2011. dec. 28. 14:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos csak hit kérdése. Ugyanúgy, ahogy ők sem tudják bizonyítani a létezését, Te sem tudod bizonyítani Isten nem létezését.
2011. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Ne akard meggyőzni őket. Ennél fontosabb, hogy tiszteletben tartsátok egymás hitét. Akár azt, hogy ők hisznek benne, akár azt, hogy te nem.
2011. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%

afrika, közel-keleti konfliktus, ázsia fejlett és fejletlen országaiban nyomorgó "átlag" emberek, stb


nincs isten, vagy mégis, akkor nem gyengén lehet szadista. melyik a megnyugtatóbb?

én személy szerint nem szívesen térnék meg egy olyan lény "országába", aki a földön hagyja, hogy öregeket, nőket, kisgyerekeket erőszakoljanak meg, vagy sújt embereket olyan szörnyű betegségekkel

2011. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek joga van abban hinni amiben akar. Az embertől egyedül a tudását és a hitét nem lehet elvenni.
2011. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Amellett hogy én se hiszek Istenben:

Mi a fészkes fenének akarod meggyőzni őket? Miért fáj neked ha ők abban hisznek amiben? Vallásszabadság van ember.

2011. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

"én személy szerint nem szívesen térnék meg egy olyan lény "országába", aki a földön hagyja, hogy öregeket, nőket, kisgyerekeket erőszakoljanak meg, vagy sújt embereket olyan szörnyű betegségekkel"


Én sem.

2011. dec. 28. 14:35
 7/35 anonim ***** válasza:
73%
Mert honnan tudod, hogy neked van igazad?
2011. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%

""én személy szerint nem szívesen térnék meg egy olyan lény "országába", aki a földön hagyja, hogy öregeket, nőket, kisgyerekeket erőszakoljanak meg, vagy sújt embereket olyan szörnyű betegségekkel"


Én sem."


Csak az a baj hogy ezeket a dolgokat nem Isten, hanem mi emberek okozzuk magunknak.

2011. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

14:33:

Az erőszak, a háború mind az ember műve, nem Istené!

2011. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
22%
járványok?
2011. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!