Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg mindenki ekkora...

Tényleg mindenki ekkora nyelvzseni?

Figyelt kérdés

Nézzük meg e videó alatt a kommenteket, ahol elvileg leírják milyen nyelveken tudnak:


https://www.youtube.com/watch?v=NcgiI4z7buw


Nézzük meg egy tipikus GYIK kérdést is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


Azt még megfigyeltem, hogy társkeresőkön legtöbb embernek be van írva legalább 3 vagy 5 nyelv...


Mi a fene van akkor? Miért áll Magyarország a legrosszabb helyen a nyelvtudás tekintetében, ha mindenki ennyi nyelven tud?


Mi a francért mondják azt emberek, hogy tudnak x nyelven, amikor csak egy alaptudásról (A1-es szintről) van szó, amivel aztán nem sokra megy az illető?


Az, hogy egy ember elmondhassa magáról, hogy beszél egy nyelvet, legalább B2-es szinttől engedném meg neki, azalatt pedig kiröhögném. (Tudom azt is, hogy a ezek a szintek nem feltétlenül tükrözik a nyelv alkalmazását az életben).


Tudjátok mi dühített fel leginkább, amikor a videó alatti kommenteket olvastam? Ezek még magyarul sem tudnak helyesen írni!


Mi a véleményetek erről?


2019. nov. 11. 09:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sőt, az esetek többségében még A1-es szintről sincs szó, tudnak pár kifejezést és szót az adott idegen nyelven, aztán már arra is azt mondják, hogy x nyelven beszélnek...
2019. nov. 11. 09:39
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek szeretnek felvágni, és ha nincs mivel akkor hazudnak valamit, például hogy x nyelven beszélnek.
2019. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De akkor ezek alapján minden ötödik ember hazudik?
2019. nov. 11. 11:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából amit meg lehetne nézni, hogy hány embernek van az adott országban B2 vagy jobb vizsgája. Ez egy konkrét adat lenne, de nem tudom, hogy hozzáférhető-e.
2019. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Magyarországra vonatkozóan csak ezek az adatok elérhetőek:


[link]


Viszont itt nincs szint szerint csoportosítva

2019. nov. 11. 11:36
 6/15 A kérdező kommentje:

Mégis van szint szerinti bontás:


[link]

2019. nov. 11. 11:37
 7/15 A kérdező kommentje:

Viszont ezek a statisztikák a sikeres és sikertelen nyelvvizsga adatait egyformán magukba foglalják.


[link]

2019. nov. 11. 11:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
# 3 Az egóból van bőven a magyar embereknek, nehogy már ne vágjanak fel semmivel ha a másik igen. De az adatok alapján hazudnak, az Európai Unióban csak a briteknél áll Magyarország rosszabbul nyelvtudás terén, ha lezajlik a brexit Magyarország az utolsó helyre kerül.
2019. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

nyilván egy gyikes kérdés nem ad valós képet. egy analfabéta nem fog választ írni arra a kérdésre, hogy "ki tud olvasni?", így egy "ki hány nyelvet beszél?" típusú kérdésre se fogsz sok választ kapni olyan emberektől, akik csak az anyanyelvüket beszélik. ez a kérdés azokat a válaszolókat vonzza, akik érdemben tudnak hozzászólni, és így azt az illúziót kapjuk, hogy az ország 90%-a 3 nyelvet beszél folyékonyan. ami ugye nem igaz.

én amúgy 2-t beszélek anyanyelvi szinten, egyet pedig tanulgatok (párom családja miatt)

2019. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A statisztikából arra lehet következtetni angol esetén , hogy pl:

30 év x 50 000 sikeres vizsga (levontam a felsőfokot ismétkődés kizárás miatt.)

1.500.000 ember lenne

ebből le kéne vonni, aki kiment, stb..

Akkor mondjuk 1.100.000 ember él hazánkban, aki 30 évnél nem régebbi vizsgával rendelkezik angolból és akkor ezt a lakosságra ki lehet vetíteni.

És akkor ezt még össze lehet vetni azzal, hogy kik állítják magukról, hogy tudnak.

2019. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!