Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy autista vagy nyelvzseni...

Egy autista vagy nyelvzseni lesz, vagy képtelen is megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Sok aspergeres igazi nyelvzseni, sokan több nyelven is beszélnek, felső fokon. Ismertem ilyet, azonban ő csak angolul tudott de azt nagyon már gyerekkora óta. Általában az ilyeneknél nem is késik a beszéd. Azonban akiknél késik, az komolyan rohadt nehezen tanul meg angolul? Én 4 évesen tanultam meg beszélni és 19 éve tanulom az angolt, de mindig visszasorolnak kezdő szintre és bár az egyszerűbb mondatok mennek, de ami bonyolultabb azzal már nem birkózok meg, vagy rohadt nehezen (de legtöbbször el se tudok indulni). Megszólalni se birok angolul, csak a kezdőmondatokat legfeljebb, azokat tudom csak elmondani. Ismerek olyat is akinél szintén késett és nekik is meggyűlt a bajuk az angollal, és többsége nem is próbálkozik már vele. Én is feladom már lassan, de akkor más munkára ne is számitsak, csak gyári munkára. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2019. márc. 11. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Olyan mint amikor azt mondják, hogy aki autista, az vagy matek zseni vagy felmentés kap matekból.
2019. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ezt mert az egyik főtünet a nyelv sérülése, náluk van a megkésett beszéd. Viszont van egy csoport (asperger) akiknél nincs nyelv sérülés, sem megkésett beszéd, sőt túl fejlett, ezáltalán nyelvzsenikké válhatnak. Vagy csak átlagos és ugyanúgy tanul meg mint az átlag. Ezért került ki a kérdés.
2019. márc. 11. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden aspergeres teljesen más. De nézz Temple Grandint, nagyon jól elmagyarázza, hogy alapvetően az autisták három csoportra oszthatók aszerint, hogy miben látnak mintázatokat, és ez meghatározza azt is, hogy miben lehetnek tehetségesek. (Értelemszerűen a nyelvi mintázatokban gondolkodó autisták lehetnek nyelvzsenik. Nekik az anyanyelvi képességeik is átlagon felüliek és ez jelent jó alapot az idegen nyelv(ek) tanulásához.)
2019. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésedre bővebben válaszolva: én ismerek olyan autistát, aki más területen rendelkezik jó képességekkel, de attól még meg tudott tanulni két nyelvet középfokú szinten. Szóval nem csak két véglet létezik.
2019. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!