Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sokan miért dicsőítik annyira...

Sokan miért dicsőítik annyira az angol és a német nyelvet, amikor sok helyet semmit se ér?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Európában többre mész ezekkel mint a kínaival. Egyenlőre...
2010. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Angolul a világ nagy részén beszélnek, ráadásul egy egyszerűbb nyelv, ha egymás után teszed a szavakat, már kb megértik, mit akarsz mondani. A német mondjuk messze nem ilyen :)
2010. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
az angol az alap, ér-e valamit vagy sem, mert ha nincs angol nyelvtudásod, ma már sehova sem vesznek fel dolgozni... kb. olyan hogy ha van, akkor nincs semmi, ha nincs akkor meg még annyi se...
2010. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
A németben igazad van, de az angol kevesebb helyen ér semmit se, mint a többi.
2010. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Dicsőíteni szerintem nem dicsőíti senki, egyszerűen ALAP. Muszáj mindenkinek tudni. Aztán pluszba mellé akármilyen nyelven megtanulhatsz, de csak ezek után.
2010. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárki dicsőíti ezeket. Csak hát minden komolyabb szakmában alap tudni angolul, mert a legjobb tudományos szakfolyóiratok angolul vannak (ezen kívül van néhány vezető szaklap németül, és még egy nagyon kevés franciául, illetve oroszul).


Az angol nyelv hivatalos kb. 60 országban, ezek összesített GDP-je 20 billió dollár fölött van, és a művelt emberek a többi országban is rendszerint tudnak angolul. A német kevésbé elterjedt, csak 5 országban hivatalos és még 2-ben elterjedt, összes GDP-je 4 milliárd dollár, ezzel a francia és japán mellett az egyik legerősebb nyelv a világon.

2010. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem dicsőítés, hanem ez szükséges. Már akinek. Nekem mondjuk éppen nem, sem a munkában, sem az élet más területén, de én szeretem az angol nyelvet így magamtól is tanulom. Tehát engem nem különösebben érdekel hogy ki mit mond, én szeretem és azért tanulom.
2010. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Csak, mert nekem se nagyon kellene az angol és az angollal cseszik el a más nyelvekre szánt időm.

Ja és valaki írta, hogy az angol könnyű. Szerintem meg nem, mert akkor elterjedtebb lenne és én is simán megtanultam volna minimum alapfokon 6 év alatt.

2010. júl. 20. 10:06
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi akarsz lenni?

A legtöbb szakmában az angol elengedhetetlen. Biztos a tanárban van a hiba, hogy nem csinál kedvet hozzá.

2010. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:06


Az angollal az a helyzet, hogy semmiképpen sem időelcseszés angolul tanulni. Pl. ha más kultúrák érdekelnek, ahhoz is mindig tudnod kell angolul. Pl. ha teljesen fanatikusan érdeklődsz mondjuk a tibeti, hindi vagy kínai civilizáció iránt, akkor is angolul fogsz hozzájutni minden fontosabb, témába vágó szöveghez, vagyis a tibeti/hindi/kínai mellett még akkor is érdemes tudni angolul. Nem tudok olyan szakmát mondani, ahol ne lenne érdemes tudni angolul. Vegyiparban a németek is nagyon nyomulnak, fegyvergyártásban, repülőtechnikában, olajbányászatban stb. az oroszok, orvostudományban és gépiparban a franciák - de angolul egy vegyésznek, orvosnak, közlekedésmérnöknek is érdemes tudnia.

2010. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!