Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sokan miért dicsőítik annyira...

Sokan miért dicsőítik annyira az angol és a német nyelvet, amikor sok helyet semmit se ér?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 14:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Japánra és japánról szeretnék szövegeket fordítani, ami japán tudás nélkül nem nehéz lenne... :D
2010. júl. 20. 20:55
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Japán tolmács és fordító sem lehetsz angol nélkül. Tekintsd az angolt befektetésnek, aminek majdcsak később látod hasznát.
2010. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell középfokra jutnod angolból ahhoz, hogy elkezdj japánul tanulni.
2010. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

tegnap 20:55


Remélhetőleg majd kinövöd ezt a divatos tini japánmániát.


A japántudás önmagában nem kifizetődő, pedig megszerzése időigényes. Azt az időt, amit a japán magolására fordítanál, sokkal hatékonyabban is eltöltheted, pl. elvégzel egy műszaki egyetemi szakot és megtanulsz normálisan angolul vagy németül.

2010. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Csak azért népszerű az angol, mert az emberek többsége az amerikaiakért és a britekért rajong.

Ha a japánokért rajongana a többség akkor a japán lenne a világnyelv.

2010. júl. 23. 20:27
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem azért népszerű, mert rajonganak érte, hanem mert manapság ez a nemzetközi kommunikáció alapnyelve, az egész internet, média alapja, bármerre mész külföldön, tudnak angolul. Valamint azért Amerika politikai és gazdasági befolyása is hozzátesz az angol nyelv szükségességéhez.

Elég kisgyerek lehetsz még, ha az a véleményed, hogy azért népszerű egy nyelv, mert rajonganak érte. Hiába siránkozol, hogy a japánnem olyan népszerű, pedig milyen fejlettek is technikailag, a japán nyelvet sokkal időigényesebb megtanulni, mint az angolt. Én japánt tanulok egyetemen, de nem azért mert animefan lennék vagy ilyesmi (mielőtt bárki leszólna, utálom az animét, mangát, jrockot tini japánrajongókat, stb.), más "különös" nyelvekkel is "foglalkozom". Engem a nyelv érdekel, valamint főleg az irodalom, történelem, de legfőképp a nyelvészet.

Egyszer remélem én is el tudok helyezkedni tolmácsként vagy fordítóként ezzel, vagy valamely más nyelvvel, de nem hiszem, hogy ez normális nézet lenne, hogy valamelyik nyelv nem ér semmit. Minden nyelv értékes. Ha mást nem, a beszélőinek, eszmei értéke van. És mindnek megvan a maga szépsége.

2010. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Azt elfelejtettem, hogy a japán nyelv akkor sem lehetne világnyelv, ha sok rajongója akadna, mégpedig a hagyományosságaval (írásjelek pl és kfiejezések), és az európaitól eltérő gondolkodásmódja miatt , ami igencsak megmutatkozik a nyelvtani struktúrákban, főleg az udvariassági formákban.

valamint, a német nyelv csupán nálunk és gondolom a környező országokban ilyen népszerű, a német turizmus (balcsi) miatt bár nyilván vannak egyéb okai is. de az EU-ban inkább a francia a népszerű, fontos.

2010. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hehe! Szia! Te vagy az, aki szerint az USA el akarja nyomni a világ összes kultúráját :D Ne haragudj, de aki nem tudta megtanulni az angolt 6 év alatt alapfokon, az a japánt se fogja...Gimiben angol-japán szakos voltam, úgyhogy mindkét nyelvet ismerem.

Amúgy az angol szükségességéről csak annyit, hogy anyum anyanyelve a spanyol, de nem tud angolul, és direkt így keres állást a netes álláskereső oldalakon. Valahányszor kap egy olyan állást, ami úgy jelenik meg: "Spanyol nyelvű közgazdász/irodavezető/stb. kerestetik", megörül, de aztán elolvassa a hirdetést, és MINDIG az áll benne az elvárásoknál, hogy "angol nyelv tárgyalási szintű ismerete ÉS felsőfokú spanyol nyelv ismerete szükséges. Lassan egy éve nem talál munkát a saját szakmájában.

Szerintem hasznos, hogy van egy nyelv, amit minden országban használnak hivatalos/tudományos szinten, így sokkal könnyebb összehangolni a világ működést, de mégse kell megszüntetni a többi nyelvet, ami ugye a kultúrák végét is jelentené...És hogy miért éppen az angol? Ennek történelmi, politikai, de leginkább praktikai szempontjai vannak: nem jut eszembe ennél egyszerűbb nyelv. Ha nem tudod megtanulni, az csak azért lehet, mert béna a tanár, vagy nem gyakorlod eleget (beszédben!), esetleg nincs nyelvérzéked (ez nem szégyen, nekem meg a reál tárgyakhoz nincs érzékem...)

Miért nem a japán? Mert - bár a nyelvtana könnyű, ha rájössz a japánok gondolkodásmódjára - túl sok betűje van...3 abc, és ezek közül a kanji abc-ből (ami több, mint 250000 betűből áll, és a számlálás még nem fejeződött be a tájszólások miatt) neked min. 2500at kell tudnod, hogy egy napilapot el tudj olvasni. Ezt - az angollal szemben - fizikai képtelenség gyorstalpaló tanfolyamon megtanulni. Márpedig a mai világban a "gyorstalpalás" kulcsfontosságú jelenség!

2010. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden válaszolónak igaza van, és az angol a tudomány alapnyelve is, biológusnak készülök és tudom milyen. Középfokúm van angolból, de egyre inkább szükségét érzem a felsőfoknak meg egy szakmainak is.!

Máskülönben is hasznos, mivel az angol nyelvű oldalakon sok témában több infót találsz mint magyarul...igen meg világnyelv, angolul mindneki tud szinte, ha nem is azonos szinten, így ha pl. elmész valahova nyaralni, és megtetszik valaki:), valamennyire tudsz vele kommunikálni!

2010. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

És annyira nem nehéz nyelv, persze tanulni kell, de a többivel összehasonlítva pl. a német sokkal nehezebb

a ragozás, a hosszú szavak...

meg rád is ragad, mivel az informatikában, neten szinte minden angol...

2010. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!