Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Cambridge nyelvvizsga miben...

Cambridge nyelvvizsga miben különbözik a többi angol nyelvvizsgàtòl? Ha megvan itthon a felsõfokúm, ott ugyanúgy meglesz?

Figyelt kérdés

Azért csinàlnàm meg ott is mert kivàncsi vagyok a különbségre.

Aki azt megszerzi,anyanyelvi szinten tud angolul?


2019. dec. 5. 18:55
 1/3 Winni Spinzo ***** válasza:
Biztosan van részletes tájékoztató az interneten ezzel kapcsolatban
2019. dec. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Cambridge nyelvvizsga, jóval nehezebb a magyar nyelvvizsgáknál. Minimum 85%-ot kell elérned hogy meglegyen. És igen, van anyanyelvi szintű nyelvvizsgájuk Cambridge Proficiency C2-es nyelvvizsga. Külföldön elismerik, és ha külföldön akarsz tovább tanulni, ott is jól jön. De erre tényleg csak akkor menj, ha anyanyelvi szinten beszéled az angolt mert iszonyat nehéz egy nyelvvizsga! Sok sikert!
2019. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami a Proficiency nehézségét illeti, hát valóban kell tudni hozzá, de, hogy úgy mondjam, profi módon elég.

Én kéttucat éve voltam Proficiency tanfolyamon, kik ültek ott, és miért? Jobbára felvételizők és elsőévesek, mert akkoriban az egyetemen volt egy ilyen jellegű vizsga, és erre gyúrtak - ráadásul, akinek megvolt a hivatalos, annak elfogadták azt. Akik ott ültek a tanfolyamon, azok természetesen mind diplomások lettek, szóval valamelyik változata a vizsgának csak sikerült. Pedig 20 éve a vizsga még nehezebb volt, csak az emberiség általános elhülyüléséhez a cambridge-iek is kénytelenek voltak alkalmazkodni.

A Cambridge Proficiencynek van saját wiki lapja is, érdemes elolvasni. :)


A különbség az azért látható a vizsgaközpont honlapján ( [link] ) a sample paperekből is, illetve a neten különböző korokból sokféle CAE vagy CPE tankönyv, tesztkönyv forog.


Ezekhez friss, fogékony agy kell, azt is lehetne mondani, hogy ezek burkolt intelligenciavizsgák, a megoldásokban lehet olvasni ilyent, hogy a cikk harmadik és tizedik mondatában elhangzottakból következőleg ez a válasz a jó. Amikor én írtam, az aznapi vizsgázók egyöntetűen megállapítottuk, hogy fogalmunk sincs róla, egy bizonyos kérdésre mi a válasz. :D De a vizsgaközpontot nem lehet azért hibáztatni, mert ők úgy gondolják, az tud angolul, aki érti, amit olvas. :D

A szókincs vizsgálata is olyan, hogy aki olvas, tehát elvárhatóan művelt, az tudja a kérdéseket magabiztosan megválaszolni - mint ahogy magyarban egyszer egy tévékabaréjelenetben szó volt az állandósult szókapcsolatokról: a nyomázás? bravúros; a bűnöző? elvetemült, stb.

Szóval az kétségtelen, hogy ez más szint, mint az, hogy én rendszeresen játszom (rendkívül limitált szókincsű) netes játékokat, meg (elhülyítő) sorozatokat nézek, vagy hogy tudod-e a fürdőszoba felszerelési tárgyainak nevét, vagy tudsz-e egy barátodnak levelet írni arról, hogy mit csináljatok nyáron.

2019. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!