Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "I could possibly be fading"...

"I could possibly be fading" milyen időben van?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Hát például nagyon hideg időben - a megfagyás előtt.


A tréfát félretéve, jelen. Időben.


De igazából nem az időt kérdezed, hanem azt, amire a válasz az, hogy: folyamatosban.


Folyamatosban, ha segédige van, az a létigét támadja meg.

2019. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
(ezzel a jelen-nel nem voltam elég precíz, más irányba járt az agyam, bocs - ha más nem akar írni, majd még pontosítom)
2019. dec. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dióhéjban arról van szó, hogy a egyrészt azt tanítják, hogy van 12 igeidő (ez úgy igaz, hogy folyamatos alakokkal együtt a duplája, passzívval együtt meg annak is a duplája - bár egyes variációkra azt mondják, hogy gyakorlatilag nincsenek).

Másfelől megtanítják a módbeli segédigéket. És a módbeli segédigés alakoknál csak megjegyzik, hogy ezek jövőre vagy múltra vonatkoznak. De a módbeli segédigés szerkezetre, ha múltra utal, akkor azt nem minősítik valamilyen Past Tense-nek. Mivel általában azt is megjegyzik, hogy az igeidő és az idő, amire vonatkozik az ige, az nem ugyanaz (tense és time).

Általános megállapításokat módbeli segédigékkel kapcsolatban nem lehet tenni, hiszen a will az egyik jelentésében pont az összes Future időben benne van.

De nézzük itt a could-ot. A legtöbb esetben a (can és a) could az a jelenre és a jövőre utal. No de pont melyikre? Ezt ebből nem lehet tudni. Aztán a could utalhat a múltra is - de csak korlátozott jelentésekben (mert amúgy could have done kéne).


No, mivel elhamarkodtam a választ, de jeleztem, hogy az a része nem jó, hát különösebben nem találom indokolhatónak, hogy legalább ketten lepontozták (pláne, a helyesbítést), így aztán muszáj vagyok kijelenteni, hogy aki lepontozott, annak rohadjon le a húsa a csontjáról.

2019. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez folyamatos jelen (present continuous) idő. Ha azt mondod, "I am fading.", ez egyértelmű. Az "am"-et lecserélhetjük egy modális igére: I may be fading., I might be fading., I can be fading., I could be fading..
2019. dec. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!