Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg egy nyelvet? (mondjuk csevegési szintre)

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt tanultatok meg annyira egy nyelvet, hogy értsetek nagyjából mindent és csevegni is tudjatok?
2010. júl. 21. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a nagyjából mindent érteni és a csevegni között van egy kis különbség:)
2010. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

téleg van különbség

intenzív tanfolyamokon már 1 év után tudsz csevegni

de ahhoz hogy naggyábol minden érts ahhoz 4-5 év kell

2010. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, elnézést :)

Bár én angolból úgy vagyok, hogy megértek nagyjából mindent (persze itt most nem a biokémiai értekezletekre gondoltam), viszont beszélni nem beszélek valami helyesen :(

2010. júl. 21. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát erre nehéz válaszolni. Egy idegen nyelvet tudok, de azt gyerekként, 6 évesen kezdtem el tanulni, eleinte csak mondókákat, játékokat játszottunk, ugye ezt az iskolákban így szokták az ennyi időseknek. Nem tudnám megmondani, hogy mikor tanultam meg valójában angolul, de nyolcadikban az iskolával voltunk kint Angliában úgy, hogy egy egy gyerek/egy angol család, és gond nélkül tudtam velük beszélgetni. De szerintem már előbb is tudtam volna, mert már 6.-ban volt levelezőtársam, akivel angolul leveleztem, és piszkozat meg minden egyéb nélkül csak írtam neki mindent, amit gondoltam, amit élő szóban is elmondanék. Ment volna ennyire szóban is, úgy érzem.

De így felnőttként remélem gyorsabban meg tudok tanulni mégegy nyelvet, van rá elvileg három évem, hogy megtanuljak királyul olaszul. Legalább is nekem ez a célom.

2010. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!