Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz után spanyolt vagy...

Olasz után spanyolt vagy spanyol után olaszt könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 26. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve nem határozható meg pontosan, hogy egy adott nyelvet mennyire nehéz megtanulni, mert szubjektív tényezőktől is függ. A spanyolt és az olaszt a magam részéről nagyjából azonos nehézségűnek saccolnám, így valószínűleg majdnem mindegy, melyiket tanulod előbb.

Én spanyol után kezdtem el tanulgatni az olaszt, az elejétől elég jól értettem (főleg írásban, de némi gyakorlattal hallás után is). Viszont mivel engem is jól megértenek az olaszok, ha spanyolul beszélek, passzív maradt a tudásom. De ha pl. olyan környezetbe kerülnék, ahol fontos lenne helyesen írnom és beszélnem olaszul, akkor úgy érzem, elég gyorsan fel tudnék jönni magas szintre.

Több ismerősöm meg fordítva kezdte, és hasonlóan voltak a spanyollal, mint én az olasszal.

Szóval leginkább a motiváció számít. Ami a legnehezebb, az a két nyelvet párhuzamosan tanulni és használni, na akkor iszonyúan kell koncentrálnod, hogy ne keverd őket össze meg vissza. :)

2020. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. ápr. 26. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Én inkább spanyolul tanulnék, és utána nem olyan nyelvet, ami hasonlít rá, hanem egy attól eltérőt, hogy ne keverjem a kettőt.
2020. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!