Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért zavar nagyon sok embert,...

Miért zavar nagyon sok embert, ha valaki nem beszél tökéletesen jól egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Teljesen feleslegesnek tartom a nyelveket profi módon megtanulni. Ha egyszer megértik azt, amit mondok, kit érdekel, hogy hibás a mondat?


Ha valaki már 80%-ban jól beszél, az tud dolgozni, csajozni, stb. kint. Miért kellene akkor fáradságos munkával felhúzni 100%-ra a tudást, ha felesleges?/


2019. okt. 23. 00:18
 1/7 A kérdező kommentje:

A némethez pl. az a hozzálállásom, hogy kit érdekel, hogy a "der" vagy "die" ampel a helyes? Hogy lehet ezen fennakadni? A németeket nem zavarja, de a magyar leoltja a másikat.


Az angol meg nekem olyan káromkodós nyelv, az amcsik is kicsavarták. Nem vagyok én brit úriember :) Elég a szlenges változat.

2019. okt. 23. 00:22
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Igényesség. Persze Magyarországon is tapasztalhatod hogy nem minden magyar ember tud tökeletesen magyarul beszélni. Akkor a külföldiek ne tanuljanak meg normálisan "mer minek?" Egy nyelvet nem lehet elsajátítani megfelelő alaptudás nélkül,és a németnél ez alap hogy der die vagy das áll a szó előtt, ennek megvan a szabálya is. Tőlem mondjuk használhatsz egy nyelvet tökre nem helyes formában, de az akkor is igénytelenségre utal.
2019. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Átgondoltam a dolgot, most amikor ránéztem a füzetemre, és kiderült: hülyeség, amit mondtam.


Inkább megtanulom igényesen az angolt és a németet is.

2019. okt. 23. 01:45
 4/7 A kérdező kommentje:

Engem csak az zavar, hogy rohadt sokat kell magolni.


A matematikát egszer elmagyarázzák, megértem. El se lehet rontani, mert ott a képlet. Mintha puskáznál.


Sajnos hozzá vagyok ahhoz szokva, hogy amit nekem egyszer elmagyaráznak, azt megértem. Történelem, biosz, stb... Tökéletesen értek mindent. A nyelvvel az a baj, hogy nem értem meg elsőre. Így inkább megelégszem a tökéletlenséggel.


Még eldöntöm, mit teszek.


Meglátom mennyire lesz hozzá türelmem.

2019. okt. 23. 02:02
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Anyanyelv esetében sokat elmond az emberről, hogy mennyire jól beszéli a saját anyanyelvét, illetve hogy milyen az írásképe. Azok, akik a nyelvhasználatban igénytelenek, mert "kit érdekel", általában az élet minden más területén is ugyanezt a lesz@rom filozófiát alkalmazzák.


Idegennyelv-tanulásnál kicsit más a helyzet. Van az a mondás, hogy ha az ember helytelenül beszél egy idegen nyelvet, az sokkal magasabb értelmi szintre utal, mintha egyáltalán sehogy sem beszélné.


Ha viszont külföldön élsz, és az adott ország nyelvéről van szó, akkor megint csak más a helyzet. Mivel ott ugyanolyan lakosnak számítasz, mint a helyiek, és velük szállsz versenybe pl. egy állásért, nyilván akkor leszel előnyben, ha legalább annyira helyesen tudsz az adott nyelven, mint az anyanyelvi beszélők, mert így igényesebb ember benyomását kelted.


100% nyelvtudás amúgy nem létezik. Még a saját anyanyelvét sem beszéli senki 100%-ig tökéletesen.

2019. okt. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvárod -jogosan!-, hogy itthon, magyarul értelmesen beszéljen hozzád egy másik magyar és magyarul beszélő, a külföldi miért ne várhatná el ugyanezt?

"Tágyeme na kőrgát, vizállás megtekintovaty"

2019. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha ezt humorosnak találod, akkor kérdésed értelmetlen volt.

https://www.youtube.com/watch?v=PT29zJXRNlU

2019. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!