Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen jövője lehet a magyarsá...

Balasa Bence kérdése:

Milyen jövője lehet a magyarság nemzeti írásának, a rovásírásnak?

Figyelt kérdés

lehet-e egyszer hogy ezt az írásformát, ami egyidős a magyarsággal újra mindenki ismerni fogja és büszkén ápolja és használja majd a mindennapi életben is.


vagy


olyan marad mint eddig, hogy csak az találkozik vele aki mélyebben beleássa magát a témába, és aki nem ismeri, az csak pár pillantást vet az út szélén álló városnévtáblára, és tovább megy mintha semmi sem történt volna.



2020. jún. 2. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
az emberek még a latin betűkkel sem képesek normálisan írni, nem még a rovásírással :D
2020. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Semmilyen.


Megmarad turbómagyarok hobbiprojektjének. Szerinted van értelme a latinbetűs ABC mellett egy másikat is fenntartani? Pl. egy rovásírós billentyűzetre szerinted mekkora kereslet lenne?


A rovás jó volt, amikor a betűket valami kemény felületbe kellett karcolni. Az ékírásokon viszont már túljutott a tudomány...

2020. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

egy rovásírós billentyűzetre szerinted mekkora kereslet lenne"


én már régóta keresek egyet

2020. jún. 2. 11:56
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Felesleges, az idő már meghaladta.
2020. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

"Megmarad turbómagyarok hobbiprojektjének":D - ahhoz, hogy ismerd, és tudd használni is, nem kell annak lenni.

Olvasni már egy erdélyi utazás alatt is megtanul az ember, ha elolvas pár székelykaput.

Írni megtanulni is max. pár óra.

Persze, ha egyáltalán sehol sem használja az ember soha, akkor ez is passziválódik, mint minden más.

Szerintem bizonyos körben (nem "turbómagyar") ma is az alapműveltség része.

2020. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Bizonyos turbómagyar körökben.


Mire jó? Szép? Az. Hagyomány. Az.


Alkalmas mindennapi használatra. Nem. Hordoz valami olyan többletet, amitől hasznosabb, mint a latin ABC? Nem.


Na, annyi haszna van, mint népdalokat tanulni, bizserget, hogy ismer az ember egy "titkosírást", amit más népek nem (amúgy dehogynem, nagyon sok rovás jellegű írás van az akkád ékírástól a viking rúnákon át, igen a székely-magyar rovásírásig). De olyan ez, mint a népdal. Halott dolog, őrizgetjük a hamut, de láng abból már nem lesz.


"Ahhoz, hogy ismerd, és tudd használni, nem is kell annak <turbómagyarnak> lenni."


OK. Te mire _használod_? Túl azon, hogy elolvasod a pólón, hogy AJTH48 ?

2020. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

5 6-nak: mire használom? Meg leszel lepve: el tudom olvasni, ami rovásírással van leírva:) Pl. kirándulásokon, múzeumokban, templomokban, székelykapukon stb.

Meg "poénból" megvettem az Egri csillagokat rovásírással:) Csak mert olyan "jó" nyomtatásban látni a rovásírást:) - meg persze így olvasni egy hosszabb szöveget.

Meg volt, hogy a keresztrejtvényeket rovásírással töltöm ki - csak hogy frissen tartsam a "tudásom".

2020. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

mire használom? Meg leszel lepve: el tudom olvasni, ami rovásírással van leírva"


megvettem az Egri csillagokat rovásírással:) Csak mert olyan "jó" nyomtatásban látni a rovásírást"



mint én is, csak nekem egy könyvem van: a magyar rovásírás elsajátítása"

2020. jún. 2. 16:43
 9/18 A kérdező kommentje:

letöltöttem a teljes rovásírás-abc-t, már verseket is le szoktam róni rovással a barátnőmnek.

a legutóbbi a tavaszi szél volt, és Szőke István Atilla: fohász című verse

2020. jún. 2. 16:46
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Értem, hogy tetszik neked. Valóban szép.


Te viszont az eredeti kérdésben azt kérdezted, hogy mi lesz a sorsa.


Hát ez. Mindennapi haszna nincs, megmarad díszítőelemnek.

2020. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!