Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német vagy orosz lenne hasznos...

Német vagy orosz lenne hasznosabb első körben?

Figyelt kérdés

Az angol megvan, a munkám során is aktívan használom pénzügyi területen.

Anno tanultam nyelvsulival németül, csak amióta abbamaradt sokat felejtettem.

Illetve oroszul is még kötelezően szakközépben és egyetemen egy keveset, alapokat tudok, de ez sehol sincs pl a németemhez képest.


Melyiket lenne érdemesebb először folytatni?


27/F



2020. júl. 3. 09:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
A németet könnyebben tudnád folytatni, mert előrébb tartottál, több a hasonlóság az angollal és ha egyszer arra vinne az élet, Ausztriában, Svájcban, Németországban sokkal jobban élhetnél megfelelő szaktudással ÉS jó nyelvi szinttel. Utóbbit már szinte mindenhol kérik, csak a legmagasabb (angolszász multinál vezérigazgató pl) ès a legalacsonyabb szintű (segédmunka) àllásokhoz nem kell semmilyen nyelvtudás.
2020. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Orosz
2020. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
Német, mert több nyugati országban is beszélik, az orosszal nem sokra mész ha nem vágysz keletre, mert a volt Szovjetunió tagállamait leszámítva nem egy elterjedt nyelv.
2020. júl. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%
Orosz. Szeribtem abban nagyobb jövő van.
2020. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapján dönts, hogy melyik felé húz jobban a szíved, melyik tetszik / érdekel jobban. Amelyik jobban vonz, azt valamivel könnyebben is fogod elsajátítani, mivel érdekel, és nem muszájból fogsz leülni mellé.

Ugyanakkor, ahogy a 11 -es válaszoló is írja: mivel német jobban ment régebben, ezért lehet hogy érdemes lenne azt elővenni. Lehet, hogy kis ismétléssel vissza tudod hozni amit már elfelejtettél.

Plusz azt is vedd számításba, hogy esetleg ha külföldön szeretnél munkát vállalni akkor melyik érné meg jobban neked. Ha nyugatabbra akarnál menni, akkor az angol nyelvvel is simán kaphatsz állást, viszont ha pl. Ukrajna, vagy Oroszország lenne a célod, oda az orosz nyelv szükséges.

2020. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Orosz.
2020. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. júl. 5. 15:07
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd azért írd meg, hogyan döntöttél!
2020. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
75%

Német.

Az oroszok is tudnak angolul ("cyka blyat rush b" - ugye mondaná mind a 627 milliárd orosz ha itt lennének), és bár a németek is tudnak angolul, azért sokan nem szeretik, ha angolul beszélnek hozzájuk. Bár az orosz meg közel van az ukránhoz, szóval a Te döntésed, hogy melyik éri meg neked jobban.

2020. júl. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért túlzásokba ne essünk már. :D Attól mert néhány hülye játékban összedob a rendszer toxikus, üvöltöző emberekkel, az még egyáltalán nem azt jelenti, hogy az egész társadalomra az a viselkedés a jellemző. Az ilyesfajta irritáló viselkedésű emberek mindenhol jelen vannak. Tudom mert én is sokat játszottam egy időben (csak csgo -ban közel háromezer órám van) és találkoztam németekkel, lengyelekkel, franciákkal, svédekkel, de még magyarokkal is, akik hasonlóan viselkedtek, csak valamiért az emberek az oroszokat szeretik elővenni és az nagyobb visszhangot kap ha ők csinálnak valamit. Szoktam orosz videókat és streameket nézni (nyelvtanulás miatt), és rengetegen vannak akik rendesen viselkednek és tök normálisak, és sokan nagyon jól beszélnek más nyelveket, leginkább angolt. Ezért nem szeretem, mikor egy bizonyos réteg jellemét ráhúzzuk egy egész nemzetre, legyenek azok oroszok, szerbek, spanyolok, vagy akárkik, mert ez általánosítás.
2020. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!