Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanultok valami egzotikus,...

Tanultok valami egzotikus, kevésbé széles körben elterjedt nyelvet?

Figyelt kérdés

Én ugyan tanulok indonézül, de azt 260 millióan beszélik, szóval relative gyakori nyelv.


Emellett viszont éppen azt a hiri motu nyelvet gyakorlom, amelyet mindössze kb. 200 000-en beszélnek Pápua Új-Guineában. Vannak is az interneten motu anyanyelvű ismerőseim.

Megy még egy kicsit a szintén pápuai tok piszin is, amely egy kreol közvetítő nyelv az országban. Egyre többen használják, sokszor a kisebb nyelvek (köztük a motu) rovására.


Angolul, németül, franciául is tudok, mivel mégiscsak Európában élek.



2019. dec. 16. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Cigány lóvári nyelv
2019. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az is szép nyelv. Magyarországon kevesen beszélik anyanyelvi szinten, bár többen, mint a beást.
2019. dec. 16. 09:33
 3/14 anonim válasza:
A szerb annak számít? Mert akkor igen
2019. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Magyarországon közepesen egzotikus nyelvnek számít a szerb. :)
2019. dec. 16. 10:00
 5/14 anonim válasza:
100%

Én Dánul tanulok, de még nagyon a kezdeti fázisban vagyok. A későbbiekben a Norvégot és a Tahiti nyelvet szeretném elsajátítani.


Jelenleg angolul és spanyolul beszélek. Jó látni, hogy más is ilyen nyitott a nyelvek iránt. :)

2019. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom mennyire egzotikus, finnül kezdtem el tanulni, még a nyáron.
2019. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lovárit én is tanultam, de nem használom, úgymint az eszperantót sem.
2019. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerettem volna ilyet, de nem találtam végül, ami igazán megdogott volna. az indonézről néztem pár videót és szerkezetileg tetszett, csak valahogy a kiejtés nem. meg valahogy kultúrálisan sem húzott be. de szerkezetileg ténylwg érdekes.
2019. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tanulj manysit, vagy kanthit, nyugat - szibériai nyelvek, jelenleg kihalás szélén.
2019. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 Ha tudsz angolul, az indonézt a duolingo.com oldalon is tanulhatod, vagy Memrise-on.


#9 Ha valaki tud oroszul, semmi akadálya. Egyébként ezek a magyar legközelebbi rokonai.

2019. dec. 17. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!