Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik keleti nyelvet tanulnád...

Melyik keleti nyelvet tanulnád meg legszívesebben?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. júl. 4. 18:10
A kérdező szavazást indított:
arab
héber
perzsa
török
japán
kínai
koreai
hindi
mongol
tibeti
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán a héber, mert részben a Biblia nyelve, és keresztényként nekem hasznos lenne megértés szempontjából.

De ezeken kívül inkább valamelyik ókori nyelvet választanám.

2020. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én japánul már tudok.


Nehéz döntés, hogy ezen kívül melyiket tanulnám meg.


A héber engem is azért érdekel, mert a Biblia nyelve (Ószövetség), valamint hallottam már zsidót imádkozni és nagyon tetszett a nyelv. Mondom ezt keresztényként.


A perzsának és arabnak nemcsak a hangzása, hanem az írása is gyönyörű.


A mongol és tibeti az életérzés miatt tetszik, ahogy elképzelem magam a egy himalájai kolostorban vagy pusztai jurtában. Megnyugtató.


A dél-koreaiakkal nagyon együtt tudok érezni. Őket is megpróbálták a szomszédok megszállni, asszimilálni. Illetve jók a sorozataik.


A török nyelv pedig siker élményt ad. Végre egy nyelv, ami valamennyire hasonlít a magyarhoz.


Mindezek ellenére a mandarinon gondolkodok. Lassan nincs olyan ország, ahová még nem települtek kínaiak. Lenne kivel gyakorolni. Sok olyan sorozatuk van, ami érdekel és jó lenne a kínai étteremben nem angolul rendelni.

2020. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Japánul tanultam régebben, de ráuntam. Jelenleg koraiul tanulok, ezért azt jelöltem be válasznak. De gondolkodtam a vietnámi nyelv tanulásán is, viszont a tónusok jelenléte a nyelvben számomra erősen visszatartó erő. :(
2020. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hindi érdekel
2020. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azért mert hangzásra tetszik és érdekel India is
2020. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tanultam törökül fél évig, ez idő alatt a minimum szintet sajátítottam el. Szeretném a közeljövőben folytatni, mert nagyon tetszik, könnyen ráállt az agyam a nyelvtani szabályokra, törvényszerűségekre (van némi hasonlóság a magyarral), a kiejtést is viszonylag gyorsan elsajátítottam , és bár felnőttként kezdtem el tanulni, ilyen rövid idő alatt még egy nyelvből sem értem el ilyen szintű fejlődést, mint a törökből. Öröm volt tanulni ezt a nyelvet, bár én egyébként is nagyon szeretek nyelveket tanulni.
2020. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mandarin kínai, mert nagyon érdekel Kína történelme, kultúrája és politikai berendezkedése.
2023. szept. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!