Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az mitől lehet hogy hallásra...

Az mitől lehet hogy hallásra az amerikai angolt jobban értem mint a brit és környékbeli akcentusokat?

Figyelt kérdés
hallgattam sokfélét, úgy vettem észre USA államaiból is van amit sokkal tisztábban értek de az angliai és környező országbeli európai angol kiejtéstől ettől az ou oü kiejtéstől megzavarodok. olyan mint itt Szabolcsban hallgatni tájszólással a régiek beszédét. egy orosz akcentusú angolból is jobban kiveszem a szavakat ha nincs felirat, normális ez?
2020. júl. 5. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan így vannak ezzel, többek között én is. Mondjuk én annak tudom be, hogy brit angolt talán csak az általános iskolai angolórák némelyikén hallottam, amerikait meg azóta folyamatosan, pl. filmekből, videókból, így nekem erre állt rá jobban a fülem valószínűleg.
2020. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a brit angolt meg kell szokni, hogy ráálljon a füled és úgy értsd mind mondjuk egy amerikait.
2020. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Mert a brit angol hangkészlete távolabb áll az európában általános hangkészlettől, mint az amerikai angol. Utóbbi angolja már sokban módosult a brithez képest a rengeteg különbözőféle bevándorló náció miatt.
2020. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Mert az amcsi kevert nép. Ők is csak tanulták az angolt, amikor betelepültek. Sokkal jobban lehet azokat érteni, akik tanulták az angolt és nem britnek születtek.
2020. júl. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg azért érted meg jobban a tanult angolt, mert azok gyakran közelebb állnak a leírt alakhoz, mert sok nyelvtanuló szinte kényszeresen igyekszik minden leírt betűt kiejteni, ahogy a saját anyanyelvében megszokta. Ha te is inkább vizuális típus vagy, akkor emiatt sokkal könnyebben felismered a leírt alakokat a hallott hangalakokban.

És ugyanez a jelenség lehet részben felelős azért is, hogy jobban érted az amerikait, mint a britet, hiszen a brit sokkal több betűt hagy "kiejtetlenül".

Pl.:

secretary 'titkár, miniszter', brit [szekröcsri, szeköcsri], amerikai [szekröteri]

butter 'vaj', brit [bá.á, bátá], amerikai [badör]

power plant 'erőmű', brit [páá plant, páoá plant], amerikai [páoör plent]

2020. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A brit dialektusok sokkal jobban eltérnek mondjuk a BBC bemondójának az angoljától, mint az amerikai dialektusok a CNN bemondójáétól.
2020. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, nem mindegy, hogy a kérdező brit angolon mondjuk az RP-t, vagy a Cockney nyelvjárást érti.
2020. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!