Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kb. mennyi időt kell ahhoz...

Kb. mennyi időt kell ahhoz eltölteni Amerikában, hogy amerikai akcentusom legyen?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy egy 20 éves korában kiköltöző ember pár év után teljesen úgy beszéljen, mint ők?
2009. júl. 16. 20:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem igen.Barátnőm kint él,ő úgy beszél mintha mindig is ott élt volna,pedig 19 volt mikor kiment.
2009. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia,


az öcsém 9 éve él kinn, ott járt egyetemre, állatorvos lett, amerikai a felesége, mégis töri az angolt

nyelvérzéke nulla

de boldogul

2009. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Lehetséges. De nem az időtől függ, hanem attól, hogy mennyit és kivel beszélsz. Északon megértheted a beszédet, de ha lemész egészen délre nem fogod megérteni, amit mondanak, mert egy amerikai sem érti meg. Mindenütt máshogy beszélik az angolt, és meg kell szoknod először a helyi tájszólást, majd rá kell hangolódnod beszédben is.
2009. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nelvérzék. Pl én kint éltem 1 évet, de a szép akcentust a munkámban szedtem fel magyarországon ahol 8orában beszéltem amerikaiakkal.Pl a párom soha nem élt kint, és amerikai szigeten nyaraltunk a tavasszal ahol megkérdezték (angol anyanyelvüek) honnan jöttünk, mire mondtuk találják ki és Kanadát vágták rá. (párom nagyon fehérbörü ezért azt hittük hogy a bezsédböl egyböl mondják német) megkérdeztük miért, és erre azt mondták mert mindketten kanadai akcentussal beszélnek. Na erre nagyon vidámak lettünk, hogy ilyen jónak találják a beszédünket.
2009. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem. Ha nem anyanyelved,mindig lesz akcentusod, megpedig magyar. Igazabol nem is ertem,hogy mit akarsz az amerikai akcentussal kifejezni? Ha egy brit kerdezne,akkor ertenem,de nekem mindig is magyar akcentusod lesz. 13 evig eltem az usaban. Az pedig hulyeseg,hogy az eszaki nem erti a delit. :-) Max ha mexikoival,vagy brazillal beszelsz spanyolul. Azt lehet nem erted..:-)
2009. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De nem vagyok teljesen beállva a magyarra, hiszen az apukám brit, így folyton hallom az ő akcentusát. Én is szinte úgy beszélek angolul, mint ő. De angolról amerikaira könnyebb átállni, mint ha teljesen magyar lennék. Nem?
2009. júl. 16. 22:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyéni dolog! A koron is múlik meg az egyéni képességeiden. Én nyelvész vagyok, angol szakra jártam, amerikai a férjem, USA-ban élek fiatal korom óta és még mindig van egy kis akcentusom, pedig nekem jó a nyelvérzékem és már 17 évesen anyanyelvi szinten beszéltem angolul és ismerem is az amerikai dialektusokat. Lefaragni lehet belőle, ezt hívják accent reduction-nek, de igazából 100%-ig eltüntetni kevés esetben lehet. Ahogy mennek az évek, kopik, megfelelő nyelvi tréninggel rengeteget lehet rajta csiszolni, hogy szinte észrevehetetlen legyen. Bár ez nem mindenkinél lehetséges, teljesen egyéni a képességek miatt. Van olyan, aki sosem jut el ilyen szintre tréninggel sem, mert a halláson nagyon sok múlik és a fonetika sem egy olyan terület, amit mindenki megértene, pedig ez nagyon fontos ahhoz, hogy a külföldi akcentus eltűnjön. Nekem rengeteg rokonom van, akik máshonnan jöttek ide és képzeld el, hogy nem 1-2 van, akinek több, mint 30 év után is akcentusa van, nem is kicsi...függ az alapnyelvtől is és a magyar nem éppen előnyös, de ez van, ezzel kell boldogulni. Ajánlom neked, hogy nézz utána az accent reduction-nek, vannak hozzá könyvek is és szinte akcentus nélkül meg lehet tanulni belőlük, de csak akkor, ha ismered a fonetikát vagy hajlandó vagy belevetni magadat. Butaság, hogy a déli meg az északi nem érti egymást, az USA-ban a dialektusok nem olyan különbözőek, mint Angliában. Szóval a fő kérdésedre válaszolni nem tudok, ez mindenkinél más. Van, akinél lehetséges, van, akinél nem, de a te szorgalmadon is sok múlik.
2009. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

De nem vagyok teljesen beállva a magyarra, hiszen az apukám brit, így folyton hallom az ő akcentusát. Én is szinte úgy beszélek angolul, mint ő. De angolról amerikaira könnyebb átállni, mint ha teljesen magyar lennék. Nem?"


Jah kerem,az mas..Azt hittem magyar az anyanyelved, illetve magyar nyelven beszelsz. Termeszetesen a british english-rol nyilvan konnyebb atallni az amerikaira,ez nem vitas. Nem artott volna ezt az apro reszletet a fo kerdesedben is emliteni..:-)

2009. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti hozzászóló vagyok: a briteknek nagyon könnyű megtanulni az amerikai akcentust, fordítva ez már nem igaz (úh, de mennyire nem). Nem egészen értem, neked magyar az anyanyelved vagy mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszéled? Mert ha anyanyelvedként beszéled az angolt, könnyű lesz áttérned az amerikai angol kiejtésre.
2009. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszélem, apumtól hallom a kiejtést meg minden. De mégis attól tartok, hogy a magyar miatt nehéz felvenni az amerikai akcentust. De végülis, ha nem tudok majd teljesen úgy beszélni, mint ők, az sem akkora tragédia, az angol akcentus azért megy és az a lényeg. Egyébként köszönöm a válaszokat:)
2009. júl. 17. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!