Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék megtanulni 1 év...

Hogyan tudnék megtanulni 1 év alatt angolul?

Figyelt kérdés
Mindig is németet tanultam a suliba de nagyon nem tudok németül. Olyan helyzetbe kerültem hogy 1 év alatt meg kéne tanulnom angolul. Angol szöveget kicsit megértem de ha valaki beszél akkor szinte nem is értem meg és az angol kiejtésem is borzasztó.

2020. aug. 4. 10:59
1 2
 1/11 striga ***** válasza:
100%
Olvass angol könyveket és minden szót, amit nem értesz, fordíts le. Keress magyar szövegeket, majd fordítsd le angolra. Nekem például beszéd megértésben sokat segített az, hogy angol feliratos filmeket néztem magyar szinkronnal, majd angol szinkron + angol felirat. Közösségi oldalakon találtam néhány netes külföldi barátot, akikkel tudtam ott angolul beszélni. Vagy youtube-on vannak a Ted Talks-ok, azt hiszem lehet rendes feliratot kapcsolni, és közben meg hasznos információt is felszedhetsz. Sok sikert! :)
2020. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézz minél több sorozatot. Az a kiejtéseden is rengeteget fog segíteni.

Napi fél óra a minimum!

Kezdj Angol szinkron-magyar felirattal, egy hónap múlva válts angol feliratra, majd 2-3 hónap múlva vedd le a feliratot. Mindegyik váltás nehéz, de ilyen időközökkel mennie kell, ha csinálod a napi 30 percet.

2020. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.

Szerintem nem célszerű minden szót fordítgatni, hisz akkor könnyen elmegy a kedved az olvasástól. Inkább csak azokat fordítózd, ami feltétlenül szükséges ahhoz, hogy megértsd a szöveget. Az elején ez is bőven elég lesz.

2020. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 striga ***** válasza:
Én sem úgy gondoltam, hogy minden szót le kell fordítani, csak azokat, amiket szükséges
2020. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
1 év alatt nem fogsz megtanulni. Ilyennek ne dőlj be-még akkor sem ha nyelvzseni vagy.
2020. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Intenzív használattal. Akivel tudsz beszélj angolul, angol könyv, sorozat, zene stb.
2020. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Iratkozz be egy szuperintenzív nyelvtanfolyamra, és mellette még sokat olvass, eredeti filmeket nézz, stb. stb.


Otthon egyedül sehová nem jutsz....

2020. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szegény 5öst jól lepontoztátok, pedig egy átlagos nyelvtanulónak tényleg kell 4-5 év rutin, és szorgalmas tanulás, mire valamirevaló, használható nyelvtudása lesz.


Ha tényleg ilyen csodát vársz, kérdező, akkor egy esélyed még van: mostantól mindenkivel angolul beszélj, mindent angolul csinálj INTENZÍVEN, olvass, filmet nézz, zenét hallgass... Ezt az egy évet lehetőleg angol nyelvterületen töltsd el, és ne juss hozzá semmihez ami magyarul van, ne legyenek magyar barátaid.... De még ez se garancia.


Nem olyan fizikai lehetetlenség, amire még nem volt példa amúgy, de az egy év annak szokott már majdnem elég lenni, akinek mondjuk a 4. 5. idegen nyelvéról beszélgetünk. Tehát a te esetedben, ha tudnál(!) németül, akkor azt mondanám, hogy amennyire hasonlít az angolhoz, a német is jó alap, és akkor talán két év alatt utoléred magadat.


De így, hogy saját bevallásod szerint "mindig is azt tanultál" (azaz hány évig is??) és még mindig nem tudsz, ezért (gondolom) megpróbálnál valami könnyebbet helyette, hááát akkor nem kecsegtetlek illúziókkal, hogy majd az angol könnyebb lesz. Az angol is csak idegen nyelv, ennyiben nem különbözik a német kihívásaitól. Ha a némettel se boldogultál, akkor ehhez mérten lásd az esélyeidet reálisan.


zárójelben:

(Tudom, nem ez volt a kérdés, és általában én is mindenkit lebeszélek az eszperantóról, de ha csak arról van szó, hogy minél könnyebben, minél gyorsabban megtanulj egy bármilyen nyelvet, akkor lehet hogy az való neked.)

2020. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is jól lepontoztak (7-es voltam) - hát akkor virítson otthoni lapozgatással egy év alatt C2-re aki mínuszol.... :-D :-D
2020. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lepontozás nem jelent semmit, agyatlanok pontozzák le a jó válaszokat.
2020. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!