Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet lehet a legkönn...

Melyik nyelvet lehet a legkönnyebben elsajatítani?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 19:59
 1/4 anonim válasza:
46%

[link]


Én az angolt vagy a németet mondanám, én ezeket tanulom/tanultam.

2020. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

#1: Hát, ez a lista inkább a fordítóiroda önreklámja, mintsem nyelvészetileg megalapozott kijelentés.

Az a helyzet, hogy objektíven nézve könnyű nyelv nincs. Szubjektíven persze van, hiszen egyrészt aki imádja a franciát, az pikk-pakk megtanulja, akinek meg a hátán feláll a szőr tőle, az meg sosem fogja; másrészt ahol az egyik nyelv egyszerűbb (pl. ragozás), mint egy másik, az cserébe más területen (pl. kiejtés) nehezebb. Így a könnyűségek és a nehézségek végül nagyjából kiegyenlítődnek, és ténylegesen attól lesz a tanuló számára könnyű vagy nehéz, hogy hogyan áll érzelmileg az adott nyelvhez. Valaki élvezi a német ragozás precizitását, más valaki meg nem érti, miért kell azt ennyire megbonyolítani. ;)


Jó, persze van objektív része is: az angolhoz pl. sokkal több oktató/fejlesztő anyagot találni online, mint akár a franciához, akár a norvéghoz, ami az angol tanulását lényegesen elősegítheti.

2020. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Hivatalosan is a spanyolt tanulják meg átlagosan a legrövidebb idő alatt.
2020. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
#3: Ez attól függ, milyen anyanyelvű az ember. Egy olasz biztos a spanyolt tanulja meg a legrövidebb idő alatt, de egy magyar vagy egy kínai nem biztos. Egy magyar számára az angol/német/olasz/spanyol elsajátítása felsőfokon kb. ugyanaz a nehézségi szint.
2020. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!