Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használja sok fiatal a...

Miért használja sok fiatal a "tetszik" vagy "kedvelem" helyett az "adom" kifejezést? Honnan ered? Esetleg egy híres magyar videóstól?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes! Ezen most elkezdtem gondolkodni, de nem jutottam előrébb (eddig).

Bár az "igazsághoz" nem tesz hozzá semmit, de engem is érdekelne a válasz.:)

2021. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Videóstól nem.Én gyerekként is hallottam már ezt a kifejezést,és akkor még youtube,vagy internet se volt,de még mobilok se.Piacokon hallottam meg autókereskedésekben az rémlik.
2021. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es években terjedt el (a végefelé rémlik), hogy "hú, ez nagyon adja...". Megéltem a 80-as éveket is, emklékszem, mikor tört be ez a szleng. És akkoriban már viszonylag globalizált volt a világ, lassacskán a net is megjelent... Így a magyar szleng azóta viszonylag hamar körbejárja Magyarországot.
2021. jan. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
100%

"hú, ez nagyon adja..."

Így én is hallottam, de ez más, ez azt jelenti, hogy "ez nagyon klassz". A mai "adom" viszont azt jelenti, hogy tetszik nekem. Nem túl szerencsés kifejezés amúgy, mert van olyan helyzet, ahol félreérthető.

2021. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az “adom aldasom “ roviditese. Nem olyan reg volt hasonlo kerdes. Akkor belinkeltem eredetet. Keresd a kereson.
2021. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!