Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a magyar akcentus?...

Milyen a magyar akcentus? Például az Angolban?

Figyelt kérdés
A magyar nyelvnek feltűnő az akcentusa? Csak mert nem tűnik olyan jellegzetes nyelvnek. Persze kívülről más lehet de azért tényleg egyáltalán nem tűnik olyan jellegzetes nyelvnek mint például a Franica vagy Olasz esetleg Spanyol. Na meg olyannak sem mint az Orosz. Pláne az Angolhoz képest mert bár sokszor rosszul ejtik a magyarok az angolt mégis az angol-t a legkönnyebb kiejteni a magyarok számára. Azt tudom hogy a magyarból nehezebb más nyelvet tanulni ugyanakkor a kiejtés az mehet viszonylag könnyebben is a magyarok számára mert a magyarban elég változatosnak tűnik a kiejtés. Bár hasonló kérdésekre olyan válaszok is születtek hogy Orosznak nézik szinte a magyarokat azért olyanok is hogy inkább csak Kandainak vagy Skótnak. Szerintetek a magyarok számára nehéz megtanulni jól az angol kiejtés vagy sem?

2021. febr. 17. 15:38
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Minél több válasz jöhet és jó ha részletesebbek.
2021. febr. 17. 15:38
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
[link] Ez lehet egy kicsit segít megérteni
2021. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A figura elég jól kifejti a fő magyar kiejtési problémákat. (Amúgy amerikai a srác, ha jól sejtem.)

https://www.youtube.com/watch?v=3hce5sXuH0M

2021. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég jellegzetes én egyből felismerem ha valaki magyar csak abból, hogy angolul beszél. Nem azért mert olyan perfekt vagyok angolból, hanem mert valahogy ismerős valszeg nekem is ilyen az akcentusom, és Londonban sokszor hallok magyarokat angolul beszélni
2021. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Írj be egy mondatot google fordítóba, és olvastasd fel - fel lehet olvastatni angol és magyar anyanyelvűvel is.

A magyarnál sokkal fonetikusabb, jobnan ejti a betűket még akkor is, ha jól mondja az adott szót.

2021. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
hallgasd meg ahogy Orbán Viktor angolul makog, na az maga a magyar akcentus
2021. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
4-es persze mert te magyar vagy így jobban feltűni ha egy angol szót magyarhangzásúan ejtenek mintha bármilyen más hangzást kéne felismerned. Viszont csak bizonyos betűknek meg hangoknak van más hangzása mint az angolban maga a nyelv nem tűnik olyan jellegzetesnek inkább változatosnak.
2021. febr. 17. 16:49
 8/21 A kérdező kommentje:
7-es Igen tudom ugyanakkor a Franica elnök angol kiejtése sem tűnt sokkal jobbnak. Ráadásul szerintem Orbán Viktornak még az átlag angolul tanuló magyarhoz képest is rosszabb az angol kiejtése.
2021. febr. 17. 16:50
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Ami nekem furcsa, hogy még soha nem hallottam indiait, akinek akár kicsit is sikerült volna megközelítenie egy angolos kiejtést. Ahhoz képest a magyar acentus szerintem nem is olyan szörnyű. :)
2021. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Bát nobádi liszönd tu ász
2021. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!