Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában és Németországban...

Ausztriában és Németországban miért használnak azonos (német) nyelvet?

Figyelt kérdés
Mi a történelmi háttere?

2021. márc. 17. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt a hochdeutsch mindenhol ugyanaz a német (irodalmi) nyelv.

Másrészt Németországon belül sokkal nagyobb különbségek vannak, mint egy bajor és egy osztrák dialektus között.


Amúgy pedig földrajzi különbségeket indokolják pl. az elzártság (egyes völgyek speciális dialetusai, stb. stb.)

2021. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Ausztria szerves része volt a Német-római Birodalomnak, azon belül is Bajorországnak, majd abból kilépve vált független hercegséggé valamikor a 12. században.
2021. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert mindkét ország német nyelvű.
2021. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Régen elzárva éltek egymástól a falvak így valamilyen szinten külön fejlődtek a helyi nyelvek. Angol esetében is kicsit más az amerikai , ausztrál és a brit. De sztem pont a digitalizáció lesz az ami ezen segít. mindenki beszél mindenkivel, filmek, rádiók hallgatása/nézése és hasonlók amik segítségével ezek a különbségek sztem egyre jobban eltűnnek. Nem az van, hogy egy mindentől elzárt faluban vki leéli az életét.
2021. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

"Másrészt Németországon belül sokkal nagyobb különbségek vannak, mint egy bajor és egy osztrák dialektus között."


az tuti. a volt munkahelyemen olyan is volt, hogy 2 bajor nem értette meg egymást:D oda jött hozzám az egyik azt tőlem kérdezi mit mondott, mert nem értette. mondom neki jóember, én Ausländerként szerinted megértettem :D

2021. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös ez jó XD
2021. márc. 20. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!