Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nincs valakinek kedve szöveget...

Nincs valakinek kedve szöveget fordítani?

Figyelt kérdés

Van egy kis fanfictionom, amit szeretném, ha valaki lefordítana angolra.

Kis gyakorlásnak jó lenne szerintem. Természetesen mikor közzéteszem, akkor megnevezem a fordítót is.



2021. ápr. 6. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Vagyis dolgozzon neked ingyen valaki? Óriási!
2021. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ezt ugye nem gondoltad komolyan?


Fanfictiont fordítok a szabadidőmben. Az ilyet nem gyakorlásként csinálod, ha értékelhető terméket akarsz kiadni a kezeid közül. És ha valaki el is vállalja, semmi jogod nem lesz kirakni sehová. A fanfiction az író szellemi terméke - az ő engedélyével a fordító által készített fordítás pedig az övé. A fordító fogja kiposztolni, nem te.

2021. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én olyanra gondoltam, hogy valaki olyan fordítsa le, aki nyelvvizsgára készül oszt gyakarolásként. Nem kell tökéletesnek lennie, csak legyen egy fokkal jobb mint a google fordító.


Mivel én se kapok semmit az írásomért, valszeg nem fogom magam minuszba vágni, hogy valaki fordítson nekem.

2021. ápr. 6. 18:31
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Vagyis ingyen dolgozzon neked valaki... értettük elsőre is.
2021. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És ha van valaki akinek az a hobbija, hogy szeret fordítani? Mint mondtam az lenne a fizetsége, hogy odarakom a nevét a magamé mellé.


Ha lenne pénzem ilyenekre, akkor nyilván nem itt gyakorin keresnék magamnak fordítót....

2021. ápr. 6. 18:57
 6/17 anonim ***** válasza:

De az miért érdem, hogy a tied mellé kerülhet a nevem? Ki vagy te, hogy ez ér konkrétan bármit is? Ha el is vállalnám ezt, azt garantálom, hogy te nem posztolhatnád ki sehova. Én kitenném Merengőre pl., a saját nevem alá, és legfeljebb odabiggyeszteném, hogy XY kérésére történt a fordítás.


Nekem az a hobbim, hogy szeretek fordítani. Emellett még fordítónak is tanulok. Eszem ágába sem jutna olyan projektre adni a fejem, amit nem magam választottam ki, mert szeretem a sztorit - mert ha egyszer ingyen dolgozom, akkor minimum, hogy az egyik kedvenc történetem legyen a szöveg valaha.


Ha nincs pénzed az ilyenekre, akkor fordítsd le magad. RENGETEG munka lefordítani egy szöveget, ha egyszer a szabadidejében (tehát nem reggeltől estig) fordít az ember. Én jelenleg is egy projekt kellős közepén vagyok - már lassan egy éve, tavaly nyár közepe óta fordítok egy ficet, amikor időm van rá, és még csak 79 ezer szónál járok. Full munkaidőben ez a tempó vállalhatatlan, de te ugyebár egy fityinget sem tervezel fizetni.

2021. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"az lenne a fizetsége, hogy odarakom a nevét a magamé mellé."


Ez milyen világban fizetség? A fordítás a fordító munkája, az ALAP, hogy a neve ott van a végeredményen. Ha kedves a fordító, talán lesz szíves odaírni a te nevedet a sajátja mellé, de nem kötelezheted rá. Mert képzeld! Az égvilágon semmit sem adtál a magyar szöveg elkészüléséhez.

2021. ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az én történetem szerintem 5000 szó sincs, szóval nem egy bibliát kéne lefordítani.


Amugy megkérdezem úgy őszintén, hogy mégis ki fizetne ezreket azért, hogy a wattpadra szánt pár ezer szavas történetét lefordítsa?


Nem értem minek kellett ide jönni puffogni. Akinek van kedve és szabad ideje az lefordíthatja. Én előre leírtam, hogy mit várhat érte.

Innentől ha nem tetszik ez van.

2021. ápr. 6. 19:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Én elvállaltam volna, de amilyen bunkó parasztnak bizonyultál, inkább kihagyom.
2021. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Miért volnék bunkó paraszt? Xdd

Fejtsd már ki nekem légyszi. Azért mert a bunkó/felesleges válaszokra hasonló módon reagálok?

2021. ápr. 6. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!