Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol nyelvművelő weboldalak?

Angol nyelvművelő weboldalak?

Figyelt kérdés
Olyan weboldal(aka)t keresek, ahol anyanyelvi angoloktól lehet "hogyan mondjuk ezt vagy azt..." jellegű, illetve ehhez hasonló, akár stilisztikai kérdéseket feltenni, megbeszélni.

2021. máj. 11. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen oldalakat nem szabad látogatni. Az angolok, ha jól tudom, a saját nyelvükkel máshol nem találkoznak, mint elemezendő tananyaggal, csak egyetemen. Nagyon sok olyan sztori van, honfitársaink tapasztalatai,hogy hülyeségeket beszél, de "jól" használja. Például itt van a régi alap-morgolódás, hogy a Rigó utcai vizsgáknál (végig a szocializmusban az volt az egyetlen) mekkora hülyeség volt az a kérdés, hogy adott szituban made of wood vagy made from wood a jó, mikor mindkettő ugyanazt jelenti (a magyar szerint), és bárki angolt megkérdezel, az is azt válaszolja, hogy nincs semmi különbség. Igen ám, de ha van alkalmad megfigyelni hosszabb távon, soha nem használja másképpen, csak úgy, ahogy azt a Rigó utcában elvárták.

Pláne reménytelen, ha a stilisztikai kérdések alatt valami magasabb szintű lenne a kérdésed.

Be kell szerezni az Usage című okító könyveket, és szép angolsággal író szerzők műveit kell olvasni.

Mondjuk én az Usage-okból nagyra tartom a Webstert (Webster's Dictionary of Englis Usage), amelyik sokkal inkább csak példákat hoz, hogy nyelvészeknek mi a véleménye az adott használatról, meg hogy az irodalomban, sajtóban, politikában, tudományokban ki hogyan használt valamit, nem pedig a nyelvművelő határozottságával kijelenti, hogy: ez rossz.

2021. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahh igen, a stackexchange... Köszönöm, ilyesmire gondoltam!

2)-nek: én csak egy átlag angolhasználó volnék (btw Rigó utcai nyelvvizsgával) és az élő nyelv érdekel - vannak könyveim is, de időm kevés ezekben bogarászni. Ezért érzem szükségét az olyan oldalaknak is, mint pl. a stackexchange. Hogy aztán ez esetleg "félrevisz" - ez benne van a pakliban, de én bízom a jó alapjaimban :) De elvben egyetértek és osztom hogy a "szép angolsággal írók" műveit kellene igazodási pontnak tekinteni.

2021. máj. 12. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!