Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány éves korig érdemes...

Hány éves korig érdemes elkezdeni angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Írországba költöznék mert tetszik. Viszont én 10 éve tanulok angolt, de mindig meglepődök. Pl. ma jöttem rá, hogy a "soon" és a ",son" szó nem ugyan az vagy pár napja, hogy ha keverem " i have " vagy "have i" szót a mondatban akkor nem értik. Szóval alapok nem mennek meg a szavakra nem emlékszem, napi egy szót szoktam tanulni, de inkább már havi 1 szó ami megmarad. "About" szót 3 hete fordítom, most meg nem tudom mit jelent, elfelejtettem.


Elöről kellene kezdenem ismét csak most valahogy máshogy, nem nyelviskolában mert ott mondták, hogy inkább ignoráljam a dolgot. Így valami mást kéne kitalálni, vagy 23 évesen már felejtsem el, fogadjam el, hogy ez a vonat elment s itt kell maradnom? Szeretem ezt az országot, de kis időt ott szeretnék eltölteni. Viszont nyelvtudás nélkűl nem szeretném elhagyni ezt az országot. Eddig nem is voltam külföldön.


2021. júl. 17. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
A nyelvtudásodon nem tudok segíteni, de ha egy alap megvan. Tényleg alap. Pl eltudsz tajékozodni metudsz mutatkozni, legalapabb tarsalgásr megérted, kimehetsz. 1 év alatt kb megtanulod a nyelvet rendesen. Ugye mindig tanulunk de ha ügyes vagy egy olyan 3 4 5 kitudja év alatt anyanyelvre is felmehetsz. Sokan csinákjak akik ugy érzik már nemtudják megtanulni a nyelvet. Mert ha kint élsz rávagy kényszerítve. Persze a legjobb ha ne fordítgat neked senki, szóval ha nem ks egyedül vagy, de magad boldogulsz
2021. júl. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő, de oda kell tenned magad. Szótanulásnál heti/havi 1 szó kevés, meg kell emelned a lécet, ha haladni szeretnél. A nyelvtani dolgokat és a szavakat is használni, gyakorolni kell rendszeresen, különben felejt az ember.

Nem írod, most hogyan tanulsz. Egyedül? Van valamilyen tankönyved, vagy milyen anyagot használsz?


"lnyelviskolában mert ott mondták, hogy inkább ignoráljam a dolgot" Mit mondtak,

mit ignorálj?

2021. júl. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhoz kotve.
2021. júl. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10 ev utan meg mindig nem tudod, hogy soon/son ket kilonbozo szo?

I have, have I, egyik kijelento, masik kerdezo.


Erdekes, hmm.

2021. júl. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Argloss ***** válasza:
100%
Bármikor el lehet kezdeni, de ne akard átverni magad. Nem tanulsz 10 éve angolt. Napi egy órát sem szánsz rá, azért nem haladsz vele sehova.
2021. júl. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le arról amit szeretnél hanem tegyél érte! Napi 1 szó az édeskevés kicsit tempósabban kéne haladnod. Viszont ha az alapok megvannak akkor nyugodtan mehetsz, a többit ott megtanulod, sokk jobban mint otthon. Addig pedig gyakorolj
2021. júl. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt valamilyen tanulási nehézséged iskolás korodban? Akár verstanulással, akár szorzás-osztással, akár írás-olvasással, vagy bármi mással?
2021. júl. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
bármikor el lehet kezdeni. de neked már iskolában is tanulnod kellett! én 29 vagyok, és 9 évesen kezdtem (3. osztályban)! nem vagy esetleg diszlexiás? az szinte lehetetlenné teszi a nyelvtanulást
2021. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!