Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fordítják le a külföldi...

Miért fordítják le a külföldi tulajdonneveket?

Figyelt kérdés
Akár régi történelmi alakokat, akár mai embereket nézünk. William herceg miért Vilmos, és Francisco pápa miért Ferenc? Olyan, mintha a világon mindenki magyar vagy magyar származású kellene legyen. Miért van ez?

2021. okt. 8. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Hülye régi szokás, amit még nem sikerült kjavítani.
2021. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak magyar szokás. Ferenc pápa pld. angolul Francis, franciául François, németül Franziskus, lengyelül Franciszek... Nézd meg a Vatikán honlapján a [link] on.
2021. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Magyarul értem jobban. Kálvin János magyar volt vagy annak is van valami más néven? 😁😁😁
2021. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Románul.is le vannak fordítva a szentek az ortiknal. Nincs annyi román nemzetiségű szentjuk mint ahány a naptárba van román néven😃😄
2021. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, hogy azért mert nagyon sok ideig elnyomott nép voltunk. Pl osztrákék ránk kényszerítették a német nyelvhasználatot. Nagyon sok helyen úgy lázadtak a külföldi nyelvhasználat ellen, hogy mindent magyarítottak. Magyarul tartottak misét, magyarul tárgyaltak, leveleztek.... Így maradt meg a szokás is, hogy mindent lefordítunk.
2021. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5: Ez egy nagyon jó nézőpont, eszembe sem jutott volna. De van benne ráció.
2021. okt. 9. 10:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-t javítanám, magyarul kb. 50 éve miséznek Magyarországon, annak semmi köze a nyelvújításnak
2021. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 chtt ***** válasza:
73%
#7. Több lesz az ötvennél. Hatvan vagyok, és nyolcévesen áldoztam... az apám ministránsfiú volt, már az ő idejében is magyarul miséztek. Nem néztél el valamit?
2021. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Volt olyan,hogy "hogy a fenébe találkozott Jézus a távol/közelkeleten Máté, Márk, Lukács, és János nevű emberekkel?":) amugy egyszer olvastam itt egy ilyet a Gyakorin, nem tudom, most írták-e, de hogy valaki nem tud a külföldi barátaival beszélgetni a történelemről, merthogy mindenkit pl tök máshogy hívtak, pl egy külföldi nem feltétlenül ismeri pl egy uralkodónak a magyar nevét, és fordítva. Ez most pont nembiztos, hogy jó példa, mert ebből nekünk pl mind a kettő benne volt a történelemkönyvünkben, vagy legalábbis a tanártól elhangzott, hogy pl NagySándor pl Alexandrosz és akkor ha pl egy külföldinek mondod csak a magyaros nevét, akkor nem biztos, hogy fogja tudni.
2021. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Nagybátyám 66 éves és magyarul elsoaldoztat Székelyföldön. Szerintem legalább a második világháború után magyarul miséztek.
2021. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!