Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan használjuk a 'Disclaime...

Hogyan használjuk a 'Disclaimer' szót magyar szövegösszefüggésben? Van rá valami jó példamondat?

Figyelt kérdés

Disclaimer: ang.

• tan, állítás

nyilvános visszavonás

• cáfolat, cáfoló nyilatkozat

• megtagadó, lemondó, ellenálló személy


Innen van:

A jóval kevésbé szervezett, lényegében parlamenten kívüli civil csapatok teszik, ami telik tőlük, kitartanak a zord északon. (Disclaimer: velük érzek.)

[link]



#jelentés #disclaimer
2021. okt. 11. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyan értelemben láttam, hogy kb: jogi felelősség kizárása.

Szóval ha egy terméknél van ilyen, akkor bocsi, de írtuk, hogy előfordulhat ennyi esetben, vagy ilyen használat mellett és ezért minket nem lehet perelni.

2021. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt “nyilatkozat “


Az iro “nyilatkozik”, hogy egyetert a leirtakkal.

2021. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köznapi módon azt használnám erre, hogy "a félreértések elkerülése végett".
2021. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3-as na ez számomra szimpi #1-es vagyok.
2021. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ahhoz képest amit angolul jelent abból nekem ezek a használatok nem nagyon következnek miért így vettük át ezt a szót. Nem látok az eredeti jelentés és magyar használat között összefüggést.
2021. okt. 12. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az angolban sem csak a jogi szakszövegekben használják ezt, hanem lazább, informális, hétköznapi kontextusban is.
2021. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!