Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebben elsaját...

Melyik a legkönnyebben elsajátítható nyelv egy magyarnak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 12:18
1 2
 1/12 Laylah ***** válasza:
32%
Angol szerintem. Sok jövevényszavunk származik onnan.
2021. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Laylah ***** válasza:
83%

Véletlenül elküldtem...

Azt akartam még írni, hogy logikai felépítést és kiejtést tekintve viszont például a japán közelebb áll kicsit a magyarhoz mint az angol.

2021. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A legközelebbi rokonok a hanti és a manysi... de nehéz hozzá tananyagot találni.

A török nyelv... már ha sikerül kihámoznod a lényeget a tankönyvből, ami nem biztos, hogy magyaroknak íródott.

A többi finnugor nyelv, de a legtöbből szintén nehéz forrást találni, és már nagyon régen szétváltunk, így a török nyelvekkel szemben nincs előnye a finnek.

Egyéb ragozó nyelvek, mint a japán és a szuahéli. Hiszen már tudod, hogy működik egy ragozó nyelv.

2021. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Az angol szimplán mert nem bonyolult.
2021. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Az angolnál könnyebbet ne keress.


Persze vannak mesterségesen szerkesztett nyelvek, minimális nyelvtani szabályokkal, szándékosan rendhagyások nélkül, elvileg tökéletesen alkalmasak kommunikációra, de anyanyelvi bázis nélkül kevés gyakorlati hasznuk van.

2021. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

#3

A koreait kihagytad. Nyelvtanilag sokat átvett a japánból egy időben.


A japánhoz pedig csak annyit, hogy a ragozás mellett a mondat szerkezet is hasonlít a miénkre(SOV, subject-object-verb). A hangkészlet teljesen lefedi egymást, azt leszámítva, hogy van pár köztes hangjuk de az nem lehet gond. És még ami hasonlóság, a japánban is helyes az olyan mondat ahol az egyetlen szó a mondatban egy ige, pont mint a magyarban.



A kérdezőnek:

Úgy általánosságban a keleti nyelvek könnyebbek a nyugatiaknál egy magyarnak. (A spanyol kivétel.)

2021. nov. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
#6: Meg még van például egy rakat indián nyelv, ami szintén ragoizó, meg bizonyára van még egy csomó másik is. A listám nem akart teljes lenni, de felpontozlak, mert a koreai is egy jó példa, és nem kell utána vadászni.
2021. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

#7

Csak azért egészítettem ki a koreaival mert az már-már majdnem japán, ha a japánoktól átvett nyelvtani szerkezeteket vesszük alapul. :)

Más nyelveket meg azért nem fűztem hozzá mivel nem ismerem annyira őket, és teljes listához ragozó nyelvekből ott van nekik a wikipédia. :)

2021. nov. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 webnyelv ***** válasza:
75%

Nem vagyok benne biztos, hogy a manysi vagy a hanti annyira könnyű lenne egy magyarnak, hiába a közeli rokonság. Rendben, hogy 10 alatt a számok egy része nagyon hasonlít, de ez nem minden. A törököt szintén nem gondolnám könnyű nyelvnek.


Ami könnyű lehet (ez szubjektív): eszperantó, lovári. Még a holland is egész könnyű szerintem.

2021. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Japánt én is tudom ajánlani. Még anno első éves gimnazistaként heti egyszeri alkalommal volt japán szakkör az iskolámban. Nagyon hamar tudtam alap mondatokat magamtól írni, a kiejtése a szavaknak nagyon könnyű, a nyelvtan és a mögöttes logika szintén nem nehéz.
2022. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!