Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul, spanyolul, svédül,...

Olaszul, spanyolul, svédül, vagy hollandul érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Németül középfokon beszélek. 17/F

2021. nov. 14. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Svéd
Holland
Olasz
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A spanyol sok ország nyelve, ezért szerintem azt.
2021. nov. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, melyik tetszik, hová utaznál szívesen, milyen területen dolgoznál majd, vannak-e külföldi ismerőseid stb.

A spanyol szép szerintem, és Spanyolország mellett Dél-Amerika nagy részén is hivatalos nyelv.

A svéd mellett szólhat, hogy érdemes lehet egy skandináv nyelvet megtanulni. Később akár álláskeresésnél is hasznos lehet. Ha egy skandináv nyelvet tudsz, a többiből is sokat megértesz, nagyon hasonlók. A svéd viszonylag könnyű, és ha tudsz németül, az segíti a tanulást.

Nem írtad, hogy angolul tudsz-e. Ha nem, vagy nem tartasz legalább középfoknál, akkor azt javasolnám első körben.

2021. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelmüen a spanyol az világnyelv
2021. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Egy nyelvválasztásnál nagyon fontos szempont,hogy mi célból tanulnád,mire akarod majd felhasználni.


Ha csak hobbiból tanulnád,akkor azt a nyelvet válasz,ami a legjobban tetszik.


Ha külföldre szeretnél kimenni tanulni vagy dolgozni,akkor azt válaszd,ahová mész.


Ha pedig "csak úgy" szeretnél tanulni,akkor én az olasz vagy spanyol valamelyikét javaslom.

Ezzel a kettő nyelv itthon a legcélravezetőbb.

2021. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ Putrisztánban akarsz-e maradni vagy külföldre szeretnék költözni.

Ha külföld a cél akkor egyértelműen holland vagy svéd. Ha Putrisztánban akarsz maradni, akkor inkább olasz vagy spanyol, mert sok turista jön ezekből az országokból pl Budapestre.


De ha csak hobbiból tanulod, azaz nem használni akarod más emberekkel akkor teljesen mindegy, mert akkor ennyi erővel klingonul vagy navahóul is tanulhatsz.

2021. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Én is spanyolul tervezek tanulni, DE kezeljük már helyén a dolgokat. Hiába beszélik a spanyolt sok országban, ha azok többsége fejletlen. Magyarországon még az olasz is hasznosabb. Olaszország G7-es, az egyik legfontosabb külkereskedelmi partnerünk. Több olasz cég van Magyarországon, mint spanyol. Még az USA-ban is csak akkor előny a spanyol, ha déli államban élsz vagy mexikói bevándorlóktól drogot vennél. Ha szereted a szappanoperákat, akkor határozottan jól jöhet.


A svéd hasznosasságáról nincs információm, de a listából egyértelműen a holland a legértékesebb munkalehetőség szempontjából.

2021. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os így inkább ne tanulj spanyolul szerintem, mert nem kimondottan preferálják a "jajj mexikói akkor tőle csak drogot lehet venni" sztereotípiát (gondol te sem repesel, amikor azért mert magyar vagy a külföldiek xenofób sz@rnak titulálnak). Kezdjük ott, hogyha az "álom" USAban nem lenne ekkora igény rá, akkor narcotráfico sem létezne kb;D


Egyébként a felsorolt nyelvek közül, a spanyol és az olasz az, amiket itthon is relatíve egyszerűen lehet hasznosítani (és nyugi, azért spanyol cégek és szervezetek is vannak itt jócskán, nem csak olaszok, sőt egy élő példa a kecskeméti Mercedes gyár, ami annak ellenére, hogy német cég spanyol nyelvű összekötő embert keresnek, mert az egyik legnagyobb kereskedelmi partnerük Mexikó:D). De végezetül én mindig is azt vallottam, hogy tök mindegy melyik nyelvről van szó, mindegyiknek megvan a a maga haszna, csak rá kell bukkanni.

2021. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7


Azért mondjuk egy olyan nyelvnek a használara mint pl a klingon, kronoszi ógörög, középkori koráni arab vagy mezopotámiai óakkád nem sok hasznát fogod venni akárhol

2021. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Említettem én olyasmit, hogy akárhol? Azt mondtam (és most idézem magam), hogy "mindegyiknek megvan a maga haszna, csak rá kell bukkanni". Innentől kezdve a kommented nem több mint egyszerű szőrszálhasogatás;D


Egyébként, nem hallottam még "kronoszi" (Kronosz titán volt) görögről, csak koiné görögről, lehet kicsit jobban utána kellett volna nézni a dolgoknak még mielőtt okoskodsz...

2021. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!