Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legjobb nyelv a...

Melyik a legjobb nyelv a Kárpátmedencében?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ami a legjobban kidolgozott, amivel a legjobban ki lehet fejezni szavainkat, érzéseinket. Van itt rajtunk kívül Ukrán, Román, Szlovák, Szerb.. meg mindenféle.. De én szerintem a magyar nyelv ami a legjobb. Persze magyar vagyok nyilván én is, de nem csak ezért mondom ezt.
2021. dec. 31. 16:37
1 2
 11/16 belapus ***** válasza:
55%

"...eredetibb, kifejezőbb és gazdagabb..."

Megint csak szubjektív elemek.

2022. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8: engem is érdekelne hogy milyen szinten van egymashoz képest a román és az angol nyelv szerinted. Komolyan kíváncsi vagyok rá.
2022. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A román fasorban sincs az angolhoz képest, annak jóval gazdagabb a szókincse. Ahogy a magyarnak is. De a magyar is elmarad az angoltól, mondom ezt úgy hogy magyar vagyok.


"Megint csak szubjektív elemek"


Hol szubjektív ez neked te szerencsétlen?! Mérhető és bizonyítható dolgokról beszélek! Tudod te mit jelent az, hogy választékos beszéd? Mutasd már meg, hogy pl. románul vagy szlovákul hogy lehet ilyet! Meg hogy magyarul hogy lehet. Én egy dolog kifejezésére keresek neked minimum 8 váltófogalmat, erre a többi itt lévő nyelv nem képes, maximum arra hogy nagyjából kifejezi azt amit akarsz mondani..

2022. jan. 1. 23:58
 14/16 anonim ***** válasza:

13. Azért nem lehet, mert nem beszéled a nyelvet. Egy anyanyelvi beszélő tudná ezt bebizonyítani.


Kifejezőség? Ez egy olyan légnemű fogalom, hogy bármit bele lehet magyarázni. Te azt mondod azért kifejező a magyar, mert egy fogalomra több szót is tudsz használni. De mondhatnám azt is, hogy attól kifejező egy nyelv, hogy egy szó jelentése komplex és más nyelveken csak körülírni lehet.


Az angolban például több múlt, jelen és jövő idő van, sokkal precizebben le tudja írni röviden, hogy mikor történt, történik, vagy fog történni valami. A magyarban van három össz vissz.


talked - beszélt

was talking - beszélt egy bizonyos ideig.

had been talking - valamit beszélt régen.

used to talk - szokott régen beszélni, de már nem csinálja.

has talked - beszélt, aminek a hatása a jelenbe folyik

talks - beszél/szokott beszélni

is talking - éppen most beszél

will talk - beszélni fog

going to be talking - tervezi, hogy beszélni fog.


Aztán ott vannak a személyes névmások. Az angolban meg tudod mondani, hogy milyen nemű illetőről beszélsz anélkül, hogy megmondanád.


He is - Ő van (hím nemű)

She is - Ő van (nő nemű)

2022. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

13as: hülyeségeket beszélsz, emellett kétlem, hogy minden említett nyelvet beszélnél anyanyelvi szinten.

Ráadásul a hangnem miatt, amit megengedsz magadnak ("Hol szubjektív ez neked te szerencsétlen?!"), nem vagy méltó rá, hogy vitába szálljak Veled.

2022. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt sem tudod miről beszélsz amúgy.


"Én egy dolog kifejezésére keresek neked minimum 8 váltófogalmat"


A dolog és a fogalom ugyanaz, mindkettő koncepció. Akkor most egy szóra mondasz több jelentést, vagy egy jelentésre több szót. Mert te most azt állítottad, hogy több jelentésre mondasz több jelentést.

2022. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!