Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol, brit vagy amerikai...

Angol, brit vagy amerikai akcentus? Melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 14:54
A kérdező szavazást indított:
br
am
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvészként mondom, hogy teljesen mindegy. Egyébként sem lesz az akcentusod tiszta brit vagy amcsi, mert az anyanyelved hangkészletéhez vannak hozzászokva a beszédszerveid, és, még ha minimálisan is, de mindig lesz egy kis magyar akcentus a beszédedben. Egyébként nekem az amcsi szimpatikusabb, szerintem szebb hangzása van.

Brit akcentusra tudom ajánlani ezt a csatornát, ő kifejezetten erre élezi ki a dolgot:

Pronounciation with Emma

[link]

Illetve további 3 csatornát, ami általánosságban segíti a nyelvtanulásosat, és brit akcentussal beszélnek:

English with Lucy

[link]

Learn English with Papa Teach Me

[link]

Love English with Leila & Sabrah

[link]


Amerikai akcentusra különösen ajánlom figyelmedbe ezt a két csatornát:

Rachel's English

[link]

Clear English Corner

[link]

Illetve további csatornákat, amelyek nem kifejezetten az akcentusra, hanem nyelvtudásra mennek rá:

Speak English with Vanessa (nekem ő a kedvencem)

[link]

Go Natural English

[link]

English with Emma

[link]

2022. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először tanulj meg angolul, utána tudod alakítani az akcentusodat (hadd jegyezzem meg, az Egyesült Királyságban és Amerikában is rengeteg féle van, aztán ott van az ausztrál).


Amúgy amelyiket szeretnéd. Állítólag én már skótosan beszélek, ami valószínűleg azért alakult ki, mert Skóciában élek és akaratlanul is átvettem a helyiek dialektusát.

2022. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az akcentusod magyar marad mindig is, esetleg a kiejtesen tudsz valtoztatni. En ugy ejtem a szavakat ahogy az amerikaiak mert amerikaban elek es igy tanultam meg.

Eloszor fura volt hogy nem ugy ejtik ahogy regen angoloran tanultam pl water, twenty, stb rengeteg ilyen szo van.

2022. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon maradsz, teljesen mindegy, ha külföldre mész szintén, mert úgyis magyar marad az akcentusod, érteni meg amúgy is fognak, ha beszéled a nyelvet.
2022. jan. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!