Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet ket idegen nyelvet...

Hogy lehet ket idegen nyelvet szinten tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnek raerositeni a nemetemre, az angolt viszont folyekonyan beszelem.

Felek hogy ha refekszem a nemetre akkor az angolom jelentosen romlik.

Van itt kozuletek olyan aki ket vagy tobb idegen nyelvet folyekonyan beszel (nem muszaj angolt es nemet)?



2022. ápr. 18. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha használod, akkor nem fog romlani, ha nem használod, akkor romlani fog. Mindegy hogy közben tanulsz-e másik nyelvet.

Szerintem napi negyedóra használat elég a szintentartáshoz, angolból azt meg nem nehéz összeszedni ha csak általános tájékozódásra használod is.

2022. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Folyékonyan beszélek angolul, olaszul és spanyolul, valamint tavaly elkezdtem egy skandináv nyelvet is tanulni.

Röviden a lényeg annyi, hogy a nyelveket tedd a mindennapjaid részévé. Pár példa:

- hallgass zenét a nyelveiden

- nézz filmeken a nyelveiden

- olvass könyveket, híreket a nyelveiden

- gyakorolj fordítást

Ezek egyébként nyelvtanulás közben is rengeteget segítenek.

Ami számomra a legjobb volt, azok a külföldi barátok voltak, akikkel a mai napig az ő nyelvükön beszélek, csak nyilván az első beszélgetésünkhöz képest rengeteget fejlődtem. :D Élőben nem tudom, hogy milyen lehetőségeid vannak, de az interneten számtalan oldal létezik, ahol külföldiekkel lehet barátkozni és nyelvet gyakorolni. Nekem ez az oldal vált be a legjobban: [link]

2022. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 franciasrac ***** válasza:
100%
Használd ahogyan a legjobban tetszik. Nekem jól működött a magyar nyelvtanulással, hogy online levelezőtársakkal beszélgessek (pont azon az oldalon amit ajánlott a 2. válaszoló) meg cikkeket olvassak, neked talán a sorozatok vagy a mesék jobbak lehetnek... Majd ki is derül ha kipróbálod
2022. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En ket nyelvet hasznalok rendszeresen, bar föleg a nem anyanyelvemet inkabb. Ha rendszeresen hasznalod ill. gyakorlod az angolt es a nemetet, nem fog romlani egyik sem a masik rovasara, es nem is fogod összekeverni öket. Automatikusan raalsz arra a nyelvre, amit eppen abban a pillanatban beszelsz v. olvasol.
2022. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne félj. 16 évesen 4 nyelvet beszélek+tanulom a franciát. Néha igaz keveredik egy picit. A rossz az amikor pont azon a nyelven nem jut eszedbe, amelyiken kellene, de angolul úgyis ki tudod fejezni magad. Nem is tudom miért kell megtanuljunk németül, mert a németek fele mondandója egy részét angolul mondja el.

Lényeg, hogy elfelejteni nem fogod. Mindig ott lesz benned, csak elő kell hozni.

2022. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!