Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszul mennyire lehet megtanu...

Oroszul mennyire lehet megtanulni magas szinten úgy, hogy az embernek nem kell gondolkodnia a ragozáson?

Figyelt kérdés
Mármint, ismerek nem orosz anyanyelvűt, aki megtanult oroszul, de azt látom rajtuk, hogy sokszor elrontják a szóvégi ragokat, vagy szimplán nem érdekli őket. Tanulgattam már oroszul, de mindig az az érzésem, hogy talán az életben nem fogom megtanulni folyékonyan beszélni. Az esetragozásokon is állandóan gondolkodnom kell, de ez egy dolog, de ami a legjobban zavar, az a hangsúly. Falra mászom tőle, gyakorlatilag szavanként kell megtanulni.
2022. ápr. 23. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
300-400 óra gyakorlás kell hozzá. Ezt egy orosz nyelvű környezetben pár hónap alatt össze lehet szedni.
2022. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De amit összeszedsz ennyi idő alatt, az szavak többé-kevésbé érthető egymásutánja lesz, vagy a folyékony, hibátlan beszédhasználatot lehet ennyi idő alatt elérni? Azt olvastam, hogy a lengyelben például olyan kacifántos az esetragozás, hogy még a tízéves gyerekek is elrontják sokszor.
2022. ápr. 23. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó, de most megértetni akarod magad vagy szónokoli szeretnél?
2022. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én ha nyelvtanulásra adom a fejen, akkor nem "megértetni" akarom magam, hanem c1-es szintig eljutni. Szívak az utóbbi.
2022. ápr. 24. 09:21
 5/5 A kérdező kommentje:
*szóval
2022. ápr. 24. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!