Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelven tudtok kommunikálni?

Hány nyelven tudtok kommunikálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hány nyelven vagytok képesek megszólalni? Itt nem arra gondolok hogy valamennyi szót tudtok, hanem hogy egy kellemes beszélgetést tudtok-e folytatni már az adott idegen nyelven. Mi teszi számotokra különlegessé a választott nyelvet. Igazából ezekre vagyok főként kíváncsi, illetve hogy milyen további nyelveket szeretnétek még elsajátítani? Én természetesen magyarul beszélek, németül közel anyanyelvi szinten, angolul tudok beszélgetni de közel sem olyan jól mint németül és most a spanyolnak kezdtem neki, de még nagyon az alapoknál járok. Ti jöttök :)


17/L


2022. máj. 26. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A magyaron kivül németül és angolul is tudok beszélgetni is, nem csak közölni valamit, az orosz kevésbé megy, ott még sokszor megakadok.
2022. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az angolt, a németet meg a magyart napi szinten használom. Spanyolul tanultam, valamennyire elboldogulok, de a kellemes beszélgetéstől távol van.
2022. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Magyarul, ez az anyanyelvem.

2. Angolul, ezen közel anyanyelvi szinten beszélek.

3. Olaszul, ebből C1-es nyelvvizsgám van és az angolhoz hasonlóan napi szinten használom.

4. Spanyolul, ebből B2-es nyelvvizsgám van, idén tervezem letenni a C1-es vizsgát.

5. Izlandiul, ebből B2-es nyelvvizsgám van, szintén idén tervezem letenni a C1-es vizsgát.

Mivel a legtöbb skandináv nyelv az izlandiból ered, ezért nem lenne rossz norvégul, svédül és dánul megtanulni (az izlandi után már könnyű lenne), valamint franciául, orosz és japánul is szívesen megtanulnék.

25/N

2022. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
+ Angolból is van C1-es nyelvvizsgám, ha ez számít.
2022. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Két idegen nyelven (angol, lengyel) vagyok képes normálisan kommunikálni, és még másik kettőn (olasz, görög) tudok olyan teljesen alap beszélgetéseket hatékonyan lefolytatni, mint hogy "jó napot kívánok, hol van a vasútállomás?". Nagy álmom még a japán megtanulása, de attól félek, az meghaladná a képességeimet.
2022. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm hogy ennyien válaszoltatok! Igazából csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést hogy a magyarok vajon mennyire képesek esetleg az angolon kívül több nyelven megszólalni. Számomra a német a nyelvtani nehézségei miatt olyan gyönyörű, az angolt azt viszont nem pártolom, ne kérdezzétek hogy miért, valamiért nem a kedvencem és végezetül a spanyolt azért tanulom mert a dallamos hangzása hasonlóan a magyaréhoz elkapott és persze mert rengetegen beszélik. A tervemben van még a holland tanulása a német hasonlóságok miatt, vagy valamilyen skandináv nyelv. Az ázsiai nyelvekhez sajnos nem vagyok annyira merész.
2022. máj. 26. 16:36
 7/14 anonim ***** válasza:

3.

Megszólalni 2.

2022. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Igazából csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést hogy a magyarok vajon mennyire képesek esetleg az angolon kívül több nyelven megszólalni."


Akkor ajánlom a statisztikák nézegetését. Nagyon felül szoktak reprezentálva lenni azok ezeknél a kérdéseknél, akik tudnak legalább 1 idegen nyelven. Az itteni válaszoknak semmi köze az átlag magyar társadalomhoz.


Én angolul tudok erős felsőfokon, illetve hollandul makogok valamennyit alapfokon.

2022. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Magyarul értelemszerüen tudok, németül C1 szinten vagyok (Németországban élek és dolgozom), angolul C1-es szintet értem el hobbiból, az oroszt nemrég kezdtem, kb A2-B1 között valahol vagyok, ezért oroszul még csak közölni tudok valamit, érdeklödni, de igazán lazán beszélgetni még nem megy.

Viszont MO-on tanultam elvileg németül is meg angolul is, de használahtó tudást nem kaptam, itt NO-ban tudtam úgy megtanulni ezeket a nyelveket, hogy tényleg használni is tudjam a mindennapokban is.

2022. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

magyar az anyanyelvem, németül össz. tíz évet tanultam közoktatásban, abból lett egy felsőfok, azóta kint élek német területen. tehát lehet rajta veszekedni hogy melyik az első meg a második nyelvem, magyart szinte csak passzívan és írásban használom.

angolul középfok körül, némileg hanyag nyelvtannal és sok magbiztossággal, négy évet tanultam suliban, azóta csak használom, franciául szintén közép, csak nagyon szép nyelvtannal és inkább bizonytalanul használva (bár kevesebbet is gyakorlom élőben), abból járok órákra is mert jobban szeretem mint az angolt. meg tudom már a fél orosz abct, de nem az volt a kérdés.

2022. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!