Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg a magyar nyelv a...

Tényleg a magyar nyelv a legnehezebb a világon?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyről hallottam már ezt a mondatot, és leginkább nem magyaroktól, olyanoktól, akiknek tényleg semmi közük a magyarokhoz.

Ott merült fel a kérdés, hogy hallgattam egy urat, aki amerikai nagybeosztású embereket segített magyarországra jövetelében, hogy megértsék, megtanulják milyen magyarnak lenni, hogy kell magyarul beszélni (pl csak néhány szót, mondatot), és nekik, ez volt a véleményük, hogy a magyar nyelv a legnehezebb.

Ezek az emberek már több tíz országban jártak, és tanulták meg a nyelveiket...

Szóval tapasztalt nyeltanulók, "nyelvismerők" voltak, és még ők is ezt állították.

Akkor igazuk volt?


Jogos amúgy mert én 1 másik olyan nyelvet sem ismerek, és akiket kérdeztem ők sem, hogy oké van a magyar nyelv, de melyik másik nyelvet ismerjük ha a magyart igen, melyik olyan hogy akár a nyelvrokonunk, és értjük egymást?

Szóval nekem 1 sem jutott eszembe. Pedig tudom hogy vannak "nyelvrokonjaink", de azokat sem értjük egyáltalán meg (mint pl a Finn).

Szóval egy külföldinek tényleg számíthat a magyar nyelv a legnehezebbnek?



2022. júl. 31. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A nehezebbek közé tartozik, de azért vannak még esélyes jelöltek. Pl. a japán sem éppen könnyű.
2022. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
70%
Állítólag a kínai sokkal nehezebb. Ott minden kifejezés egy rajz
2022. aug. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A latin betűs nyelvek között a legnehezebbek közt van, ez tény. Ezt persze nem kell túlmisztifikálni, csak annyi az oka, hogy nem nagyon van rokon nyelv, aminek a beszélője könnyen elsajátíthatná. Plusz azért is nagyon idegen egy külföldinek, mert a kis világgazdasági jelentőségünk miatt csak úgy véletlenül kis eséllyel találkozik magyar szóval, ha nem jön ide.

Anyanyelvként viszont semmivel sem nehezebb, mint más nyelvek.

2022. aug. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. az orosz is ugyanúgy ragozza az igéket, ahogyan mi (egyes / többes 1,2,3). De ragozza továbbá a mellékneveket is, és plusz poénként vannak nyelvtani nemek is, amiktól függ a ragozásuk. Szóval bonyolításban nem mi vagyunk a csúcson :) De a kínai "éneklés" valóban zavarbaejtő, hiszen az ilyen tipusú beszédben a hanglejtésnek nyelvtani jelentése van.
2022. aug. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék, aki beszél folyékonyan angolul, az tudhatja hogy sokkal könnyebb angolul beszélni, sokkal könnyebben ki lehet magad fejezni, egy butább angol anyanyelvűek sokkal könnyebb kifejeznie magát, mint egy butább magyar anyanyelvűek

Ezért is lehet itthon nagyon jól megállapítani már a beszédből hogy mennyire értelmes valaki.

Én pl magyarul mindig hadarok mert nagyon sok gondolatom van és muszáj hadarnom hogy mindent el tudjak mondani, angolul nincs ilyen gondom

2022. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár éve volt egy összehasonlítás, hogy egy adott szintű nyelvtudásik mennyi idő alatt lehet eljutni 0-ról. Valamelyik vagy amerikai vagy ausztrál egyetem készítette egy egészen jó módszertan szerint. És azt feltételezték, hogy a nyelv nehézsége összefügg, hogy mennyi idő az adott szintig eljutni. Sajnos most nem találom ezt a listát, de nagyon tanulságos volt. A "fejlett világ" nyelvei között a magyar nagyon a lista tetején szerepelt. De a lista elején olyan alig beszélt nyelvek szerepeltek amelyek egy-egy kisebb népcsoport nyelvei amit pár tízezerzen beszélnek maximum.
2022. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

5- teljesen egyetertek.

Angolul 2 ev alatt megtanultam C1 szinten ugy hogy le is diplomaztam utana mesterfokozaton.

Nemetul ehhez a szinthez 4-6 ev kellett.

Kulfoldikent magyart felhozni C1 szintre szinten 5-10 kozotti evszamra tippelnek mert a magyarban annyi arnyalasa van egy kifejezesnek hogy vegtelen. Pl nevet: kuncog, rotyog, hahotazik, stb. Lassan megy: bandukol, poroszkal, vonszolja magat, etc.


Azt hogy a magyar lenne a legnehezebb nyelv nem hinnem. Viszont ha valaki nekem ezt mondja kulfoldon en mindig azt mondom ra hogy hiaba, tok mindegy hiszen a magyar nyelv senkinek se kell mert senki nem akar magyarorszagon letelepedni. Szoval kar a gozert :)

2022. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző: nem mindenki letelepedés vagy bármilyen pénzbeli előny miatt tanul nyelvet, van aki pusztán hobbiként csinálja. Nekik a magyar épp elég "egzotikus" lehet, de azért mégse olyan félelmetes mint egy kelet-ázsiai nyelv a fura szimbólumaival.
2022. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arab és koreai nyelvek is kemények.
2022. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A finn meg nehezebb mint a magyar.
2022. aug. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!