Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak kelta eredetű magyar...

Vannak kelta eredetű magyar nevek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Brigitta?
2022. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Azzal azért tudnék vitatkozni, hogy némelyik mennyire "magyar" név. De gondolom, jelenleg ezek anyakönyvezhetőek.

2022. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2, Kapásból nincs köztük a fentebb írt Brigitta, pedig szintén a wiki azt is keltának írja. :D

[link]

A Druzsiána meg, ami ott van, az még a wiki szerint se kelta.

Érdekes ez a lista, na. (Nem a te válaszod hasznossága, csak maga a forrás.)

2022. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3. "A Druzsiána[1] egy késő középkori lovagregény szereplőjének a neve, aminek a francia alakja Drusiane, az angol alakja Drusiana, jelentése hűséges, szerető. A név forrása valószínűleg a latin eredetű Drusus nemzetségnévnek a kelta Drusianus változata.[2]" Ezt írja a Wiki. Hát nem ellenőriztem le egyesével, és simán lehet nem teljes a lista. (2-es voltam.)
2022. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem is várható el, azért írtam, hogy nem téged akartalak kritizálni azzal, amit írtam, csak a wiki rendezési/gyűjtési elve nem világos :)
2022. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 UlfOrmson ***** válasza:
Artúr
2022. aug. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek kelta nevek , mert nem tudtak beszélni sem.Kobaltaik voltak csak.Hunok elől menekültek mindig.
2023. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es, neked nem ártana kicsit művelődni, mielőtt hülyeségeket irkálsz. :) A keltáknak nagyon komoly művészetük is volt, többek között kézművesség.
2023. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Az ókori görög és római szövegekben már szerepelnek a kelták (gall, keltoi, galata néven), már a hunok európai megjelenése előtt jó 700-800 évvel. Ők voltak az első olyan nyugat-európai kultúra, akik nagyobb mennyiségben dolgoztak fel vasat (Hallstat-kultúra, La Tène-kultúra)
2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem önnek kéne művelődni és megnezni azokat a leleteket. A egyébbként magyarul tanultak meg először. Az akkori Magyarok tanították meg beszélni őket a britt szigeteken. Amikor harcoltak itt a magyarokkal akkor csak a közöttük harcoló magyaroknál volt bronfegyver.Az ékszereket a magyarok csinálták nekik sokszor a zsakmanybol. Olyant kértek. Vasat nem hasznaltak ,mert a magyarok nem adtak nekik. Meg nem is mertek volna. Meg angliaba se tudták femeket önteni. A másik ekkora hulyeseget ne írjon, mert a rómaiak egy része hun volt.Hallstadt maradjon az én titkom.Europaba gyakorlatilag mindig éltek magyarok és sokszor voltak hunok is. Amikor itt voltak akkor csak nagy területen éltek,elenyeszo kisebbségben éltek hunokhoz képest. Mert önök számára csak úgy látszik attilaek voltak.
2023. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!