Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan nehéz magyarul...

Miért olyan nehéz magyarul beszélni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Miért? Nehéz?

Nekem gond nélkül megy.

2022. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtana, szórende erősen eltér a legtöbb nyelvtől.
2022. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyedi a nyelvünk, ahogy a 2-es is mondja a nyelvtanunk egész más, szavaink nagy részét sem lehet más nyelvéhez hasonlítani. Itt a hasonlóságot értem pl. Olasz-Román
2022. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Saját magunk sem tudjuk beszélni. Nagyon nyelvtan tanárnak kell lenni, hogy vki helyesen tudja a legtöbb szabályt.
2022. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik nyelvet sem könnyű, ha nincs hozzá érzéked, illetve csak a szövegre koncentrálsz, de a kultúrát nem ismered.
2022. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért?? Olyan nehéz magyarul beszélni? Szerintem nekünk tök könnyű. :-) Haha. Vicces vagyok. Amúgy egyes kilfeldiek meglepően pöpecül el tudják sajátítani, mások meg (konkrét tapasztalat, szomszéd) 20 év alatt se igazán. G.ci nehéz nyelv ez, ezzel egyetértek. Milyen jó, hogy nekünk alapból megy. :-D
2022. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Karesz1963 válasza:

Nyelvérzék kérdése is, azon túl, hogy tényleg különbözik a magyar nyelv a körülöttünk élő népek nyelvétől.

Van egy svájci német ismerősöm,aki tökéletesen beszéli a magyar nyelvet (és 7 másikat). Egy évig tanult itt Magyarországon, Svájcban él, tehát nem gyakorolja nap mint nap. Ennek ellenére ha találkozunk, hiba nélkül beszél.

Másik Ismerősöm bolgár, több mint 20 éve itt él, felesége magyar, és alig értem mit mond. A felesége is inkább megtanult bolgárul.

2022. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!