Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzak fel rengeteg...

Hogyan dolgozzak fel rengeteg lelki bántalmazást?

Figyelt kérdés
Benne voltam egy olyan házasságban, ahol nem lehetett véleményem, ahol mindig én voltam a hibás mindenért. Otthon kellett maradnom a gyerekemmel 5 éves koráig, nem dolgozhattam,saját akaratom véleményem nem lehetett semmiben.Gyakorlatilag 2 személyt lányomat és a férjemet , kellett kiszolgálnom . Úgy érzem nem vagyok normális mert 6 évig így éltem. Én megpróbáltam jó feleség és anya lenni . Most belémrúgott a lányom tegnap és az apja azt mondta hogy dehát gyerek… Ököllel beleütött a karomba a férjem mikor már 1 órája sírtam. Próbálok helyrejönni lelkileg , elvileg akkor én ki hordtam , megszültem, főztem neki, éjszakáztam vele, orvoshoz rohantam ha kellett, ölelhettem , simogattam, dícsérgettem,mesét meséltem, és cserébe 6 évesen belémrúg, de itt megint csak el vagyok taposva mert nehogy már hiszen csak egy gyerek, ne is sírjak. Hiába szóltak az oviban hogy agresszív, dadusba belerúg. Nem lehet megbűntetni mert apuka hazaér és adjam vissza a gyereknek a tabletjét, mert hát sír a gyerek nélküle. Közösen az apjával nem tudok gyereket nevelni mert a férjem szerint mindenki hülye, a lányunk pedig maga a csoda. Csoda végülis mert ilyen agresszív gyereket még nem láttam. Azért fáj ennyire mert jó anya akartam lenni. Abban hittem hogy ha szeretem és odafigyelek rá és bíztatom dícséretem akkor szeretni fog. Ha ölelgetem akkor szeretni fog. Abból a szempontból vagyok rossz ember hogy ha rossz volt az oviban akkor nem akartam jutalmazni, nem akartam neki venni kis apróságot, nem akartam aznapra tabletet adni neki és nem akartam játszóházba vinni. Van valami pszihológus biztos, de a férjem eleve lehülyézi őket hogy vinném oda a lányomat. Nem beszélve arról hogy be kéne menni mind3munknak , hiszen a gyerek nem egymagában lett kezelhetetlen vagy agresszív.

2023. febr. 26. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Benne VOLTÁL egy bántalmazó házasságban? A szövegedből az derül ki, hogy benne VAGY. 6 évig így élTÉL? Dehát még most is így élsz! Első lépés elválni, elköltözni. Aztán pszichológussal helyrehozni az önbecsülésedet.A gyerek majd az után (persze több hónap, akár egy év csúszással) jön helyre, miután te és a körülményei.
2023. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
el kellene onnan menekülnöd, a gyerek azért agresszív, mert azt látja, hogy a férjed bánt téged és ez a normális - szerintem. Ez egy nárcisztikus seggfej, aki a szokásos recept szerint elszigetelt a külvilágtól, és szétverte az önbecsülésedet. Itt nem a lányod a lényeg, hanem a férjed. Már nem látod reálisan a dolgokat, sajnos. A kerületi pszichológiára, pszichiátriára legalább menj el. Eléggé veszélyes helyzetbe kerültél! Rokonokhoz, barátokhoz nem tudsz elszökni? Ahol nem talál meg a férjed?
2023. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged telefonálni hívd fel a Nane szervezetet,nekem Ők segítettek átgondolni,hogy mik a lehetőségeim kiszabadulni a bántalmazó kapcsolatomból.
2023. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!