Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik a legmeglepőbb városok/rég...

Mik a legmeglepőbb városok/régiók amiknek vannak régi magyar nevei?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kell érteni amik elég messze esnek még a régi Nagy-Magyarország területétől is.

Nekem pl meglepő volt, hogy Gdánsk-nak régi magyar neve Dancka, vagy ugye Koszovó régi nevén Rigómező. Aztán vannak közelebbi, városok is, pl Banja Luka magyar nevén Orbászvár. Mondjuk ez nem meglepő ugyanis Bosznia sokáig volt magyar befolyás alatt. Tudtok még ilyen érdekes város elnevezéseket? Esetleg cikkeket ahol ezekről lehet olvasni?



2023. máj. 21. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tekirdag - Rodostó (jó, ezt jól belénk verik, csak az már nem negyon marad meg, hogy ez egy ténylegesen török város törökországban. Nem is tudtam az eredeti nevét, amíg egyszer véletlen rá nem kerestem)
2023. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
(Koszovó amúgy rigómezőt jelent most is, csak eredeti nyelven.)
2023. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lipcse, Drezda, ezek megmaradtak most is

Brno magyarul: Berén, Börön vagy Börönvásár

Olomouc, régi magyar nevén Alamóc

2023. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!