Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szépnek tartjátok a francia...

Szépnek tartjátok a francia nyelvet?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 20:01
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
38 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, főleg mióta el kezdtem tanulni; annyira nem szép és dallamos, mint az olasz, de a számomra logikátlan kiejtési szabályai ellenére szerintem egy szép és különleges nyelv.
2023. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Borsódzik a hátam tőle.
2023. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
14%
szerintem csak a szerelemben szép az a nyelv. ezt úgy értem, hogy ugye tipikus, amikor a hős szerelmes lúzer wannabe sigma férfi, francia nőröl álmodozik. mert hogy az milyen romantikus. vagy de akár a kislányoknál is megfigyelhető hasonló jelenség szerintem, hogy ugyanígy nyáladzanak rájuk csakmert francia, és ettől valamit biztos jobban tudhatnak... szóval én az aranyközép utat jelölném be e téren. ezek a hülyeségek mégis csak megadja a nyelv varázsát, de az élet többi területén, már néha sokallom. azt a sok krákogást az r betűvel, (meg úgy unblock)ami ha nem is minden szóban de minden random mondatban ott van. aki nem beszéli a nyelvet nekik nagyon erőltetettnek hangzik pont ezért is, de aki beszéli annak semmi különösebb feltűnő nincs benne. a német nyelvhez tudnám hasonlítani ebből a szempontból. szerintem a világ legszebb nyelve a magyar. de ha választani kéne akkor a spanyolt, olaszt, mondanám így hirtelenjében.
2023. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, méghozzá nagyon. Nekem az ír/skót/walesi nyelvek tetszenek, és valahogy a francia is keltásan hangzik.
2023. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Szép nyelv. A legszebb ,,új''latin nyelv nekem persze maga a latin, mert azzal gyerekkorom óta külön törödöm. Isten nyelve még a teremtés előttről. Szerencsére van is valamelyest lélegeztetőgépen tartó ,,élő''fan-közössége.


Az olasz szép, de engem egy kicsit mindig is megzavart benne, hogy ösztönösen is a latin szépségét kerestem volna benne, és ahhoz képest persze más. Ez olyasmi lehelt pszichológiailag számomra mint a hírhedt ,,hátborzongató völgy'' (,,uncanny valley'') jelenség a humanoid robotok kutatásában:


[link]

[link]



A francia meg a román meg pont az számomra, amelyek már elég távol esnek a latintól, hogy már nem azt keresi az ember bennük, de azért még van annyi kapcsolat, hogy az ember ösztönösen érdekesnek és szépnek tartsa. Románhoz külön hozzátesz a szlávos beütés, franciához hozzátesz a sajátos hangzása.


Ma már amúgy szépnek látná az olaszt is, de sajnos most tényelg nincs eőforrásom, időm, a franciába meg a románba viszont belekaptam egy kcsit azóta, így azokat most viszi a lendület.


Még egy érdekesség: a Quenya nyelvben meg az a lényeg, hogy azt nagyjából a latin és a finn inspirációjára gyúrta össze Tolkien, mindkettő hatással volt rá, mégsem lett belőle valami rémisztő kentaur, valószinűleg azért nem, mert Tolkien szépirodami munkásságán túl igen komoly szakmabeli nyelvész is volt.

2023. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem tetszik
2023. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Volt már nagyon hülye vallon főnököm, azóta nemigen.
2023. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: mert van némi kelta gyökere is (gall)
2023. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!