Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez lehetséges cél szerintetek?

Ez lehetséges cél szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintem hosszú lesz ez az egész és ezért elnézést.


Nem tudom, hogy kezdjem... 21 éves vagyok és imádom az idegen nyelveket. Angolból már tervezem a C2-es nyelvvizsga letételét. Letettem egy nem hivatalos tesztet, hogy kiderítsem mi lehet a szintem és az volt az eredmény, hogy C2. Most pedig szeretném hivatalosan is letenni.


Németből meg van a C1-es szint, amit szintén egy nem hivatalos teszt keretein belül tudtam meg.


Engem érdekel több idegen nyelv is és szeretnék konferenciatolmács lenni.


Egy konferenciatolmácsnak van általában egy A nyelve, egy vagy két B nyelve és lehet több C nyelve is.


Az A nyelv a konferenciatolmács legerősebb nyelve, általában az anyanyelve. Erre a nyelvre történik a tolmácsolás.


A B nyelvek azon nyelvek, amiket a konferenciatolmács magas szinten beszél, ezért nem csak belőlük tolmácsol az A nyelvre, hanem még az A nyelvről beléjük is. Van, hogy még a C nyelvekről is tolmácsol beléjük.


A C nyelvek a passzív nyelvek, amiket a konferenciatolmács nagyon jól megért, de nem beszéli olyan jól őket mint az A vagy a B nyelveket és ezért csak belőlük tolmácsol az A vagy néha még a B nyelvekre is.



Az angol mellé elakarom sajátítani magas aktív szinten is a mandarint. Meg akarom szerezni belőle a HSK 9-et, ami a C2 megfelelője. A magyar lenne az A nyelvem és az angol és a mandarin a B nyelveim.


Ezek mellé szeretnék 6 C nyelvet, amik a francia, német, spanyol, olasz, portugál és az orosz lennének. Ezeket a nyelveket ''csak'' nagyon jól meg kellene értenem és nem kellene kíválóan beszélni.


Tehát a nyelvkombinációm így nézne ki:


Magyar A

Angol B

Mandarin B

Francia C

Német C

Spanyol C

Olasz C

Portugál C

Orosz C


Tudom, hogy fenntartani ennyi nyelvet nem egyszerű. De a C nyelveket ''csak'' passzívan kellene fenntartanom és ''csak'' hármat (magyar, angol és mandarin) kellene mind aktívan és passzívan fenntartanom.


Vagy jobban járok, ha csak a magyarra, angolra és mandarinra koncentrálok és a magyar A, angol B és kínai B nyelvkombinációt választom?



Ti mit gondoltok? Az utóbbi realisztikusabb?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!:-)


2023. szept. 24. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Még mindig nem lettél konferenciatolmács? Már annyiszor írtál ide különbözô kérdésekkel. Azt hiszem 16 voltál mikor elkezdted.
2023. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyelvzsenik mindig is voltak és mindig is lesznek. Kicsit hátrányból indulsz, mint a két vagy több anyanyelvűek, de hajrá. Bármi realisztikus lehet a számodra, de azért előbb vágj bele a mandarin nyelvbe, később ráérsz kigondolni a továbbiakat. Úgy is kellhet még egy kommunikációs szak, plusz esetleges specializálódás, különösen a B nyelveken belül.
2023. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Külföldön elek és anyanyelvi szinten beszélek angolul is nem csak magyarul. Férjem protugalul beszél. Én próbáltam tanulni spanyolul és portugalul is de nagyon nehéz.

Minél idősebb vagy, annál nehezebb megtanulni ennyi nyelvet.

Probalkozni probalkozhatsz.

2023. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem reális.
2023. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!