Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szláv nyelvvel érdemes...

Melyik szláv nyelvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Angol felsősök után hobbiból szeretnék második nyelvként egy szláv nyelvet megtanulni.

Melyiket érdemes elkezdeni szerintetek?

Melyikből van a legtöbb elérhető anyag ami a tanulást segíti(pl:filmek, videók stb.)?!

Magántanár vagy csoportos nyelvtanfolyam a jobb az elején?



2023. okt. 5. 19:34
 1/7 anonim válasza:
Én is sokáig gondolkodtam ezen, hogy melyiket is, nekem még 10 évig kötelező volt az orosz nyelv. Szerintem hangzásilag és elérhető anyagok tekintetében talán ez a legjobb. Én most horvátul tanulok, mert sajnos az orosz nyelvet sikerült megutáltatni velünk. Magyarországon elég sok az elérthető tananyag a szlovák, szerb, horvát, szlovén de még lengyel nyelvből is, sőt nagy része ingyenesen elérhető. Magántanárt találhatsz az Italki alkalmazásban, de van több alkalmazás, ahol még ingyen is, ha fel tudsz ajánlani másik nyelv gyakorlását. Nagyon sok nyelvi anyagot tudsz letölteni a www.tankonyvkatalogus.hu oldalon.
2023. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is most a horvát(és szerb) illetve az orosz között vacillálok.

Az orosz talán hasznosabb és több az anyag, illetve többen beszélik.

De viszont a horvát(szerbet) szerintem többet tudnám majd anyanyelvi környezetben gyakorolni, nagyobb esély van az oda utazásra, de viszont szerintem nem annyira keresett/hasznos nyelv.

Tapasztalataid alapján van hasonlóság az orosz és a horvát között? Egyik jó alap a másikhoz?

Fentiek alapján is az orosz érné meg továbbra is?

2023. okt. 6. 09:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Oroszt nemcsak Oroszországban beszélik, hanem számos környező országban is. Mindenesetre jóval többen, mint a horvátot. Tekintve, h a horvátok nem nagyon szeretik a magyarokat, én nem tanulnám meg a nyelvüket..
2023. okt. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdés alá írtam egy igen hosszú és részletes választ ezzel kapcsolatban — orosz vagy szerb/horvát.


Most nem tudom előkeresni a kérdést, de ha arra rákeresel, hogy „szerb” vagy „horvát” meg fogod találni a kérdést.


Röviden a lényege, hogy objektíve az orosz előnyösebb, de szubjektíve, az az előnyösebb, amelyik jobban tetszik, mert az fog könnyebben menni. És ha a szerb/horvát jobban tetszik, akkor azt tanuld. Ennyi.

2023. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mind a kettő tetszik, talán az orosznak a hangzása egy kicsit jobban, de azt hallottam, hogy sokkal nehezebb, mint a horvát, illetve nagyobb esélyem van kijutni horvátországba is (akár csak nyaralni)
2023. okt. 7. 11:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve 3 hónapja elkezdtem a horvátot, nemtudom hogy megéri-e most váltani, vagy inkább egy B2-es nyelvvizsga után?
2023. okt. 7. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Az oroszról tudok nyilatkozni: nagyon macerás nyelv. Ha szereted, akkor hajrá, és nagyon hasznos. De nagyon kell akarni, mert olyan beszélni, mintha egy lápvidéken sétálnál, ahol egy bizonyos lépésrend betartásával kell közlekedned, különben beleesel a mocsárba :D


Szerbhorvát egyszerűbb valszeg az orosznál. Esetből, úgy tudom, kevesebb van.


Ha a nyelvtan miatt kezdenék el egy szláv nyelvet, az a szlovák lenne. Az a "köztes" szláv nyelv, amelyik mindegyikhez kicsit közel áll (a közhiedelemmel ellentétben pl közelebb áll az oroszhoz lexikailag, mint az ukrán.)



Egyszerre csak egyet tanulj, mert összezavarodsz.

2023. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!