Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvvel...

Milyen programozási nyelvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen programozási nyelvvel érdemes szerintetek kezdeni a programozást? Még pályaválasztás előtt vagyok és informatikusnak késtülök(az elte ik-n) és nem tudok dönteni. A pythonnal és a c++ al foglalkoztam eddig egy kicsit, szerintetek az mennyire jó kezdésnek?(a pythonnal kicsit többet). Az egyetemen jó pontnak számít ha valaki úgy megy oda hogy tud programozni egy adott nyelven?



2018. dec. 12. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

1. A Python remek kezdésnek

2. Az egyetemen úgyis az elejéről kezditek az egészet.

2018. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nagyon jó, ahogy tudom az eltén c(c++) + python van kezdésnek


+ java később (remélem nem cserélik le ott is "szí-szarra")

2018. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A python teljesen jó, C#/Java szintén, C++szal nem szívatnám magam kezdőként, könnyebb felfogni, ha már ismered az alapokat
2018. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Python, Ruby, Lua, Java, C#.
2018. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Python jó kezdőnyelv, de úgysem a programnyelv a lényeg, hanem hogy algoritmizálni tanulj meg, meg érts meg az alapvető nyelvi vezérlő szerkezetetek.
2018. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

"Milyen programozási nyelvvel érdemes szerintetek kezdeni a programozást?"


Pascallal. Ha jót akarsz magadnak.

2018. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy jónak szàmí ha már programozási tudással mész az egyetemre.


Én ebben a félévben kezdtem a BME Mérnökinformatikát, de előtte már programoztam. Igaz nem Cvel de már az anyag 95%át alapból ismertem (lényegében mindent kivéve az állapotgépeket).


Így megtehettem, hogy az első 2-3 előadáson kívül egyikre sem mentem be továbbá kimaxoltam a gyak és lab hiányzásaimat is. Így is jó eredménnyel mentem át. (Nekünk ebből a tantárgyból nincs vizsga)


4es lett, majd nem 5. Tudom lehetne jobb de ez inkább azért van mert nagyon nem foglalkoztam a tantargyal meg a C új volt nekem. (Javás voltam ez előtt).


De... így több időm maradt más dologkra, amíg sokan ProgPótZHb bajlódnak még most is a póhéten, meg Nagy HFjüket is gyomorförcsben írták.


Szóval nem közelező prog tudással (itt érettséginél magasabb szintről beszélek) ide menni, de ha megteheted mindenképpen megéri, mert lesznek a prognál nehezebb tantárgyaid, így jó ha az elején kilősz egy könnyűt. Plusz gondolom érdekel is.


Meg nem is a nyelv az igazán fontos hanem hogy tud mi az a fa, láncolt lista stb... Én szerencsére már android fejlesztéssel foglalkoztam itthon javával így az objektum orientáltság jól megy amivel a 2. félévre is bebiztositottam hogy könnyű lesz a prog 2m :) és könyebben tudom fejleszteni a tudásomat mert van mire.


Ne a nyelvekkel foglalkozz inkább a koncepciókkal. Az az algoritmusok, adatstuktúrák. Ha alapból tudod hogyan kell egy merge sort rendezést, egy fa rendezést megírni vagy doubly linked listát implementálni egy nyelven akkor nem lesz már nehéz egy másikon. Viszont az alap koncepció megtanulása az lesz ahogy körülöttem lévőket láttam.

2018. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz, én Kandós vagyok, de jövő félévben Prog 1 tantárgy keretein belül C nyelvet fogunk tanulni.


Érdemes esetleg pár magánórát venni, ha teljesen kezdő vagy(én az vagyok, és keresek is majd tanárt).

2018. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Python, C jók. Ha megy már jobban a C, akkor C++. Attól is függ, hogy melyikkel érdemes többet foglalkoznod, hogy milyen irányba mennél.

Mivel azt írtad, vmilyen szinten már vagy, teljesen felesleges lenne tanárra költened. Ezeket magadtól is elsajátíthatod! Én anno 0 előismerettel mentem, és nem volt gondom. És az ismerőseim nagy része is így volt vele.

2018. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!