Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A go-to kifejezés, mint...

A go-to kifejezés, mint szleng pontosan mit jelent? Kontextust is köszi,ha írtok,hogy könnyebben értsem meg.

Figyelt kérdés
dec. 9. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy bevett/megszokott. Ez ez jelző, tehát mindig egy főnév követi. Pl. What is your go-to recipe when you have friends coming over?

Mi a bevett/bejáratott recepted, ha barátok jönnek át hozzád?


My go-to make up is smokey eyes. A bevett, bejáratott/leggyakrabban használt smink, amit fel szoktam tenni az a füstös szem.


My go-to food when I don't have enough time to have proper breakfast is croissant. A bevett ételem, amit akkor eszek, ha nincs elég időm rendesen reggelizni az a croissant.


Azt még hozzátenném, hogy most az érthetőség kedvéért a szó szerinti fordítást tettem ide, de magyarra ezt általában más szószerkezettel szoktuk fordítani, pont a "szoktam" igével, ez sokkal magyarosabb.

Pl. Milyen receptet szoktál használni, ha átjönnek a barátaid?

A füstös szem sminket szoktam feltenni. Croissant szoktam enni, ha nincs időm rendesen reggelizni.

dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!🥰
dec. 10. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!