Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemes most...

Melyik nyelvet érdemes most tanulni Magyarországon, hogy meg tudjam magam értetni a Fidesz által betelepített bevándorlókkal, vendégmunkásokkal? Filippínó, kínai, indiai, indonéz?

Figyelt kérdés
Ha valami baj van velük rögtön elkezdik nem érteni az angol nyelvet...

jan. 12. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Piktogramok, mert kínai, vietnámi, filipinó, türk, mongol és arab dolgozókat is hozat a kormány, a haverok cégein keresztül.
jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Neked semmit mert úgyis külföldre fogsz menekülni és ott majd te leszel a bevándorló ahol majd ugyanezt fogja kérdezni egy ottani helyi lakos!
jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
#2 Hagyd, ez is csak ígérget, ígérget, aztán hiába reménykedünk csak nem megy innen végre a fenébe! Pedig esküszöm még csomagolni is mennék segíteni, csak menne már!
jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2-3. Most igazolódik be, ahogy a Fideszesek elüldözik a magyarokat és bevándorlók országává teszik hazámat. Tanulságos hozzászólás!
jan. 12. 09:39
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Hagyd kérdező, szerintem ők már nem igazi magyarok, az is lehet hogy a kormány külföldről vásárolja az ilyen provokátorokat.

Ettől az aljadék brigádtól minden kitelik.

jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem lesznek annyian, pláne nem pont a te közeledben, hogy beszélned kelljen velük. Most is élnek/dolgoznak/tanulnak itt külföldiek (mint minden más országban is). Velük hogyan beszélsz?
jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
45%
Magyar nyelvet.
jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Mondj már kérlek egy szót "indiaiul"! Mert még nem hallottam ilyen nyelvről. Ha nagyon kukacoskodni akarok, akkor a kínairól se, csak mandarinról meg kantoniról meg ilyenekről.
jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

#6

"Most is élnek/dolgoznak/tanulnak itt külföldiek (mint minden más országban is). Velük hogyan beszélsz?"

Remélem abban egyetértünk, hogy az kicsit más, amikor mondjuk kínából idejön valaki angolul tanulni az egyetemen, mint az, amikor nyelvtudás nélkül behoznak mindenféle jött-ment embert.

Mert az előbbivel azért lehet kommunikálni egy aránylag ismert nyelven.

jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

9: A '90-es években nagyon sok kínai jött Magyarországra (is). Akkor is sokan megijedtek, hogy jaj, mi lesz.

Én dolgoztam is diákként kínaiaknál. Ugyanolyan emberek, mint bárki más. Aranyosak és kedvesek voltam velem. És képzeld el, megtanultak magyarul.

Szerintem hány magyar megy el nyugatabbra úgy, hogy nem beszélni vagy nem megfelelő szinten beszéli az adott ország nyelvét? Ettől még nem lesz valaki rossz ember.

jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!