Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemes most...

Melyik nyelvet érdemes most tanulni Magyarországon, hogy meg tudjam magam értetni a Fidesz által betelepített bevándorlókkal, vendégmunkásokkal? Filippínó, kínai, indiai, indonéz?

Figyelt kérdés
Ha valami baj van velük rögtön elkezdik nem érteni az angol nyelvet...

jan. 12. 09:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8. Olvastad is, amit kérdeztem vagy megint a feltörő "mindent-jobban-tudok" műkedvelő nyelvészprofesszor kényszere szólt ki a fejedből?

Hol írtam hogy az indiai egy nyelv, a felsorolt vendégmunkások esetében kérdeztem...

jan. 12. 10:58
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy olasz is azt mondja, hogy “mi no spik a da inglis”.
jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
35%

#10

Itt megint kevered a dolgokat.


Ha te egyedül elmész egy másik országba, akkor rá leszel kényszerítve, hogy tanuld valamennyire a nyelvet, mivel mindenkivel akivel érintkezel az azt az adott nyelvet beszéli.

Itt viszont arról van szó, ha mondjuk téged és 100 kollégádat kivinnék külföldre és egymás mellett laknátok, munkába is vinnének titeket, adnának kb. 2 étkezést stb., ilyenkor minimálisan érintkezel a helyi nyelvet beszélőkkel és SOHA nem leszel rákényszerítve, hogy megtanuld.


"Ugyanolyan emberek, mint bárki más"

A magyar roma kisebbség is, mégis ha megkérdezem, hogy diplomás szomszédokat akarsz vagy roma kisebbséget, akkor az előbbit választod.

Itt hasonló a helyzet, a korábban már itt élő külföldiek - ahogy fentebb írtam - nagyrészt magasan képzett réteg. Itt nem erről a rétegről van szó.


"Ettől még nem lesz valaki rossz ember."

Amúgy hány éves vagy? 5?

Senki nem arról beszélt, hogy rossz emberek-e vagy sem. Arról szól a kérdés, hogy milyen nyelven lehet velük beszélni.

jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!