Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megéri az olaszt felsőfokű...

Megéri az olaszt felsőfokű szintre tanulni?

Figyelt kérdés
Nem hinném, hogy a közeljövőben kiköltöznék, de max ott tudnám elképzelni még az életem, vagy más latin országban. A nyelvet nagyon szeretem. Felesleges lenne egy csomó időt belefektetni és C1–re venni a tudásom? Nem felejteném el úgy hogy alig használnám? Vagy a B2 is simán elég? Egyébként még a középfokra is tanulnom kéne 1-2 évet, de könnyen megy

márc. 14. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem semmi értelme, ha nincs vele konkrét célod

Inkább egy olyan nyelvbe fektess bele, ami később hasznos lesz. Másrészt nekem az a tapasztalatom, hogy a nyelvtudás megkopik ha nem használod. Márpedig az olaszt nem igazán tudod/nincs lehetőséged. Azért ez nem is lenne rövid idő, mivel ha még a B2 is több év, a C1 alsó hangon 3-4.

Szóval mindent összevetve én nem ajánlom.

márc. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hobbinak , ha kikapcsol nagyon jó.

De ha nincs konkrét cél vele, akkor azt az időd, tempót másba is fektetheted. Akkor már inkább az angol felsőfok fenntartása a cél, mert ahogy az első írja, minden tudás megkopik kb, ha nem használod.

márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mert, amúgy milyen nyelvet lenne hasznos akkor tanulni ( olyan ami nem ocsmány)?

Az olasznak is van sok haszna

márc. 14. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

#3 mi az a sok haszon, ha nem akarsz Olaszországban élni?

Mondjuk a franciát/angolt. Dehát kinek mi az ocsmány.

márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Szerintem átlag munkahelyhez nem kell felsőfokú nyelvtudás.

Na meg mindenki csak a nyelvre koncentrál, pedig a nyelv fele a kultúra, a kontextus, a finomságok. Az én szememben az nem felsőfok, ha nem ismeri felsőfokon a beszélő az adott kultúrát.

márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha vannak terveid olasz nyelvterületen, vagy ha a párod olasz, akkor igen. Különben nem.
márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mely nyelveket tartasz ocsmánynak, de az angolt érdemes felhúzni felsőfokra, a németet is megéri.
márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a hűbéri rezsimben ?
márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!